İZMİR HABERLERİ

Herkes için yoga

Hürriyet Haber
15.08.2019 - 11:56 |Son Güncelleme :

 TÜRKİYE’de doğuştan engelli ilk yin yoga eğitmeni Nurçem Koç, engelli-engelsiz herkesin birlikte katıldığı karma yoga dersleri vermeyi amaçlıyor.

Hürriyet Haber

Koç, İstanbul’un yanı sıra İzmir Alaçatı’da da özel ihtiyaçları olan kişiler için yoga dersleri açmayı hedefliyor. Spina bifida adı verilen bir anomaliyle dünyaya geldiğini söyleyen Nurçem Koç, geçirdiği ameliyat ve tedavi süreçlerinin ardından baston kullanarak hayatıma devam ettiğini söyleyerek, yogayla tanışma sürecini şöyle aktardı:

Herkes için yoga

 

SERTİFİKASINI ALDI

“Üniversite öğreniminin sonunda ‘Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası 2011’de Türkiye 3’üncüsü olarak bronz madalya aldım. Yogaya da ilk olarak 3 yıl önce felsefesini çok merak ettiğim için başladım. Bir süre sonra eğitmen olup bu şifayı elimin değdiği herkese ulaştırma fikri ağır basmaya başladı. Ancak 2 seneye yakın bana eğitmenlik verebilecek hoca arayışımın sürdü. Sonunda hayat beni değerli hocam Yeşim Atik’le bir araya getirdi ve böylece eğitim sürecine başladık. Kendisi büyük bir özveride bulunarak her ay belli tarihlerde İzmir’den İstanbul’a gelerek bana özel ders verdi. Eğitim sürecimi tamamlamama yardımcı oldu. Ocak 2019’da ise eğitmenlik sertifikamı aldım ve engelli engelsiz çeşitli katılımcılara dersler verdim.”

Herkes için yoga

 

SIRADA ALAÇATI VAR

 

Oluşturduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında görme engellilerle de çalışma fırsatı bulduğunu aktaran Nurçem Koç,. “Amacım engelli-engelsiz herkesin birlikte katıldığı karma yoga dersleri vermek. Hedeflerimin arasında özel ihtiyaçları olan kişiler için de yoga dersleri açmak var. Şu an eğitimlerimi İstanbul’da veriyorum. Bu eğitimleri ilerleyen süreçte İstanbul’un yanı sıra İzmir Alaçatı’da da vermek gibi bir hedefim var” ifadesini kullandı.

Herkes için yoga

 

 

GÜZEL KAPILAR AÇIYORUZ

 

“EĞİTMENLİĞE başladığımdan beri İstanbul Suadiye Sakura Dönüşüm Merkezi’nde projeler kapsamında engelliler için ücretsiz dersler veriyorum” diyen Nurçem Koç, “Bunun yanında diğer katılımcılarla nefes ve farkındalık atölyeleri, yoga, meditasyon dersleri yapıyoruz. Yakın zamanda engelli engelsiz herkesin katılabileceği yoga eğitmenlik eğitimi sertifika programı açacağız ve ben de o program dahilinde eğitmen adaylarına birebir destek vereceğim. Bu yolda birbirimize güzel kapılar açıyoruz en güzel tarafı da bu” diye konuştu.

 

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Herkes için yoga hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ağustos 2019 tarihinde saat 11 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Herkes için yoga haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:56
 • Güneş
  07:17
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  18:36
 • Yatsı
  19:53
Sayfa Başı