İZMİR HABERLERİ

“Epic Blue SwimRun” için geri sayım

Hürriyet Haber
22.04.2019 - 14:00Son Güncelleme :

Meridian Adventure yarış ekibinin düzenlediği ilk “EPIC BLUE SwimRun” Hiddenbay Teos’un ev sahipliğinde 26-27 Temmuz tarihlerinde İzmir’in Seferihisar ilçesine bağlı Sığacık’da gerçekleştiriliyor.

Hürriyet Haber

 

 

Ege Kıyıları’nın güzel, zorlayıcı, engebeli, nefes kesici güzergahında sınırları zorlayarak, profesyonel sporculara ve yarı profesyonellere meydan okumak için düzenlenen Epic Blue SwimRun, mücadeleci sporcuları bekliyor.

 

UZUN DAYANIKLILIK yarışı formatında tepelerin zirvelerinden aşarak, zeytin ağaçlıklarının, tek kulvarlı patikaların ve yerel köylerin içinden koşarak  gerçekleştirilecek “SwimRun”’ da, patika koşusu parkur bölümü 20.124 metre uzunluğunda. Yüzme bölümünün en uzun kısmı ise 1.209 metre uzunluğunda. 10 bölümlü bir mücadeleden oluşuyor.

“Epic Blue SwimRun” için geri sayım

 

KISA DENEYİM yarış formatı ise; bu sporda yeni, ancak bu konuda tutkulu olanlar için özel olarak tasarlanmıştır. Daha kısa mesafelere sahip olan ve sadece iki yüzme bölümünden oluşan bu format, daha uzun mesafelerde yarışmaya henüz hazır olmayanlar için ideal. Bu parkur SwimRun’ın yarışçısı olmak için mükemmel bir deneyimdir. En uzun koşu 2.436 metre, en uzun yüzme ise 560 metredir.

 “Epic Blue SwimRun” için geri sayım

 

Son başvuru  tarihi: 29 Haziran 2019

Kaydolmak için:

http://race.meridianadventures.com/?race_pages=epic-blue-turkey

 

SwimRun Nedir?

SwimRun, son 10 yıldır hızla büyümüş olan benzersiz bir çoklu spor formatıdır. İnsanın rüzgar, dalgalar, akıntılar, güneş ve yağmur gibi dinamik unsurlara karşı koyarak, aynı güzergahta hemen hemen hiç iki kez yarışamayacağı ve hatta idman bile yapamayacağı bir mücadele olması bakımından benzersiz bir maceradır.

Durmadan veya malzeme/ekipman değiştirmeden patika koşusu güzergahında ya da açık denizde yüzme şeklinde düzenlenen dayanıklılık sporu olan SwimRun, dalış giysiniz içinde koştuğunuz ve eşofmanınızın içinde yüzeceğiniz anlamına gelir. Bu benzersiz yüzme ve koşu kombinasyonu katılımcıların giysilerini değiştirmeden ve yarış için ihtiyaç duyacakları her şeyi yanlarında taşıyarak yüzme ve koşu arasında gidip gelmesini gerektirir.

İki kişilik ekipler halinde yarışmasını gerektiren yarış formatında zorlukları bir ekip arkadaşı ile birlikte deneyimlemek, birbirinizi aynı anda hem güvende hem de motive halde tutarken, bu zorluklara birlikte karşı çıkmanızı sağlıyorsunuz.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde “Epic Blue SwimRun” için geri sayım haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı