İZMİR HABERLERİBUCA HABERLERİ

Buca'nın gençleri için ortak mücadele

DHA
12.11.2019 - 11:38 |Son Güncelleme :
DHA

BUCA Belediyesi, nüfus yoğunluğuna paralel olarak madde bağımlılığı sorununa yönelik belediye meclisi bünyesinde 'uyuşturucu ile mücadele komisyonu' kurdu. Uyuşturucuya karşı sporu, sanatı ve bilimi panzehir olarak sunan projelerine devam eden belediye, bu kapsamda yaratıcı çalışmalara imza atacak.

Resmi rakamlara göre 500 bin nüfusa sahip Buca'da, CHP, AK Parti ve MHP'li meclis üyelerinden oluşan 'uyuşturucu ile mücadele komisyonu' kuruldu. Komisyon yapacağı projelerle, gençlerin madde bağımlılığına karşı duyarlılık kazanarak zararlı alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayacak. Buca Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Bülent Uygur'un girişimleriyle kurulan komisyon, 7 ay süreyle görev yapacak ve gençler başta olmak üzere tüm yaş gruplarına yönelik önleyici ve bağımlılıktan kurtulmayı motive edici çalışmalar yürütecek. Bu kapsamda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve kentteki tedavi merkezleri başta olmak üzere pek çok kurumla işbirliği yapmak için kolları sıvayan komisyon, belediye bünyesindeki merkezler aracılığı ile madde bağımlılığına karşı farkındalık yaratarak anne ve babalara da ulaşacak. CHP'li Meclis Üyeleri Bülent Uygur, Uğur Aydın,  Filiz Meraklı ve AK Partili Meclis Üyesi Abdürrahim Ertaş, MHP'li Meclis Üyesi Mustafa Kartal'ın yer aldığı komisyon, üç partinin ortak çalışması olarak da tüm Türkiye'ye örnek oldu.

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, "Bazı kaynaklara göre maalesef bu bağımlılığın 9 yaşa kadar indiğini görüyoruz. Okul önlerinde, parklarda ve evlerde madde bağımlılığına dair yaşanan acı olayların gazetelerin üçüncü sayfalarında kanıksanmasını istemiyoruz. Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklarla başlayan bu bağımlılık türleri zaman içinde kimyasallara kadar uzanabiliyor. Geleceğimizin uyuşturulmaması için biz göreve gelir gelmez güçlü bir bilinçlendirme kampanyası yaptık. Şimdi bunu komisyon ile devam ettirmekten memnuniyet duyuyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Buca haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Buca ilinden Buca'nın gençleri için ortak mücadele hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Kasım 2019 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Buca'nın gençleri için ortak mücadele haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:40
 • Güneş
  08:08
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:36
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı