İZMİR HABERLERİ

Arkas Sanat Merkezi'nde "Annemle Sanatın İçinde!"

Hürriyet Haber
08.05.2019 - 12:34Son Güncelleme :

Arkas Sanat Merkezi’nde 12 Mayıs Pazar günü, Anneler Günü’ne özel olarak düzenlenen “Annemle Sanatın İçinde!” atölyelerinde annelik duygusunu içinde barındıran herkese çocukları ile birlikte yaratıcı dramadan tasarıma kadar bir çok deneyim yaşatacak.

Hürriyet Haber

 

Geçmişten günümüze anneleri onurlandırmak ve onları mutlu etmek için Anneler Günü ritüeli farklı şekillerde kutlanıyor.

Antik Yunanlılar ve Antik Romalıların Rhea ve Kibele tanrıçaları onuruna kutladığı yıllık ilkbahar festivalleri, 1600'lerde İngiltere’de Lent adı verilen ve Paskalyanın kırk gün öncesinde başlayan sürecin dördüncü pazarında kutlanılan "Anneler Pazarı"… Günümüzde ise anne ve çocukların kaliteli zaman geçirebileceği etkinlikler, konserler, oyunlar, turnuvalarla kutlamalar yapılıyor.

İzmir’de bulunan Arkas Sanat Merkezi de Anneler Günü’nü çocuklarıyla birlikte keyifli vakit geçirerek değerlendirmek isteyenler için “Annemle Sanatın İçinde!” atölyeleri düzenliyor.

Eğitmenleri eşliğinde anneleriyle birlikte sergiyi gezmeye başlayacak çocuklar, eserlerdeki bahçelerin, süs havuzlarının, sokakların arasında bir kelebek olup gezerken; yaratıcı drama yöntemleriyle oyun, rol yapma ve doğaçlama becerilerini kullanarak sanat eserlerinin içinde farklı bir deneyim yaşayacaklar. “Arkas Koleksiyonu’nda Post-Empresyonizm” sergisinden aldıkları ilhamla atölyeye geçerek anneleriyle birlikte sanatın içinde geçirdikleri bu günü her zaman hatırlayabilmek için rengarenk kelebek ve çiçeklerle dolu çerçeveler tasarlayacaklar. Sınırlı sayıdaki kontenjan için yalnızca önceden Rezervasyon yaptırmak yeterli.

Atölye Tarihi: 12 Mayıs, Pazar


5-7 yaş 12:30 -13:30
8-10 yaş 14:00 - 15:00
Atölye Süresi: 1 Saat

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İzmir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İzmir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Arkas Sanat Merkezi'nde "Annemle Sanatın İçinde!" haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı