İZMİR HABERLERİ

2. Yaz Partisi etkinliğinde buluştu

Hürriyet Haber
05.05.2019 - 15:59Son Güncelleme :

25 yıldır Türkiye ile Almanya arasında ticaret ve sanayinin gelişmesi yönünde bir köprü kuran ve uluslararası bağlantıları ile bu doğrultuda çalışmalar yapan Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası, Alman ve Türk iş insanlarını  2. Yaz Partisi etkinliğinde buluşturdu.

Hürriyet Haber

 

 

Bu yıl ikincisi düzenlenen partinin açılışında Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Markus C. Slevogt “Ege bölgesinde Alman ve Türk ekonomik ilişkilerinin gelişmesi için büyük bir potansiyel bulunmaktadır. İzmir’in önümüzdeki yıllarda sanayi bölgesi olarak giderek daha da önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz ve bu doğrultuda üyelerimize networking imkanı sunduğumuz bu etkinliğimize Ege iş çevrelerinin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı çok memnunuz.” şeklinde konuştu.


İzmir Alman Başkonsolosu Dr. Rainer Lassig etkinlik açılışında şöyle konuştu: ”Yaz partisinin bu yıl da yine himayemde gerçekleşmesinden sevinç ve onur duyuyorum. Bu akşam kutlamamız gereken bir başka konu ise çeşitli ve geniş kapsamlı Türk-Alman ekonomik ilişkilerimiz. Ülkemin Türk-Alman ilişkilerine verdiği büyük önemin bir göstergesi de Ankara Büyükelçiliği’mizin Ekonomi ve Ticaret Bölüm Başkanı Sayın Friedo Sielemann ve İstanbul Başkonsolosluğumuzun Daimi Temsilcisi Sayın Stefan Graf’ın bugün İzmir’de aramızda olmalarıdır.”

Etkinliğin Ana Sponsoru, AKG Termoteknik Sistemler Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Özdemir ise ” Özel soğutma çözümlerinde dünya lideri teknoloji kuruluşu olan AKG (Autokühler-Gesellschaft), bu yıl 100. yılını kutluyor ve AKG’nin Türkiye’deki hikayesi yaklaşık 30 yıl önce başlamıştır. Bu süre AKG tarihinin neredeyse dörtte üçünü oluşturmaktadır. Firmamız 12 farklı ülkenin yanı sıra Türkiye’de de faaliyet göstermektedir. Bu da Alman-Türk ekonomi ve iş ortaklığının birbirine ne kadar yakından bağlı olduğunun en önemli göstergesidir.” dedi.

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 2. Yaz Partisi etkinliğinde buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Mayıs 2019 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 2. Yaz Partisi etkinliğinde buluştu haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ağustos 2019, Perşembe
 • İmsak
  04:54
 • Güneş
  06:24
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:30
Sayfa Başı