İZMİR HABERLERİ

'1'inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu' İzmir'de düzenlenecek

DHA
16.10.2019 - 12:14 |Son Güncelleme :
1inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu İzmirde düzenlenecek
DHA

YARGITAY Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcılığı'nın işbirliğiyle 16- 18 Ekim tarihlerinde İzmir'de '1'inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu' düzenlenecek.

1'inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcılığı'nın koordinesinde İzmir'de bir otelde gerçekleştirilecek. 17 Ekim'de Yargıtay 1. Başkanı İsmail Rüştü Cirit ve

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca'nın açılış konuşmasıyla başlayacak olan forum, 18 Ekim'de 'Kuruluş Deklarasyonu'nun açıklanmasıyla sona erecek. Foruma Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Karadağ, Kosova, Romanya Başsavcıları ve beraberindeki heyetler katılacak. Forumla birlikte, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Bulgaristan Cumhuriyeti Başsavcılığı'nın ortak girişimiyle, Balkan ülkeleri Başsavcılık makamları arasında kalıcı bir hukuki platformun oluşturulması, başta terörizm, insan ticareti, göçmen kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti olmak üzere uluslararası boyutu olan sınır aşan suçlar ile etkili bir mücadele için Balkan coğrafyası başsavcılıkları arasında hukuki iş birliğinin güçlendirilmesi ve bu amaçla 'Balkan Ülkeleri Başsavcıları Forumu Kuruluş Deklarasyonu'  hazırlanarak, her yıl balkan ülkeleri başsavcılarının bir Balkan ülkesinde bir araya gelerek belirlenen bir tema çerçevesinde karşılaştıkları sorunlar ile iyi uygulamaların paylaşılması amaçlanıyor.

Mehmet CANDAN / İZMİR, (DHA)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden '1'inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu' İzmir'de düzenlenecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2019 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça '1'inci Balkan Ülkeleri Başsavcıları Çalışma Forumu' İzmir'de düzenlenecek haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

16 Kasım 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Güneş
  07:45
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:07
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı