İSTANBUL HABERLERİ

Yükselen meslek "Baristalık"

Hürriyet Haber
10.04.2018 - 15:07Son Güncelleme :

2001 yılında toptan kahve sektöründe hizmet vermek için kurulan ve 2014 yılından beri İstanbul Kahve Akademisi adı ile nitelikli kahve piyasasında ve barista ve kavurma eğitimleri alanında hizmet veren İstanbul Kahve Akademisi uzman kadrosu ve eğitimleri ile fark yaratmaya devam ediyor.

Hürriyet Haber

 

Tüm dünyada

kahve

kültürünün gelişmesi ve 3. Nesil kahvecilerin artması ile beraber yoğun bir

barista

ihtiyacı ortaya çıkıyor. Nitelikli kahveleri tüketici ile buluşturan kişilerin doğru eğitimle donatılması gerektiği felsefesinden yola çıkan

İstanbul

Kahve Akademisi her ay düzenli olarak SCA (Nitelikli Kahve Birliği) Barista eğitimleri düzenliyor. SCA, nitelikli kahvede uluslararası standartlar oluşturan, gelişme sürecini destekleyen ve Kahve Diploma Sistemi ile bu standartları sertifikalandıran bir kurumdur. İstanbul Kahve Akademisi’nde bu eğitimi alan baristalar tüm dünyada geçerli olan bir mesleği belgelendirme şansı buluyorlar. Eğitime katılanlar Victoria Arduino Espresso Makineleri ve Toper Kavurma makineleri ile sektörün önde gelen ekipmanları ile çalışma fırsatını yakalıyor.

Yükselen meslek Baristalık

 

Barista eğitimleri dışında İstanbul Kahve Akademisi kahveye gönül vermiş herkes için farklı atölyeler açarak kahve severlerle kahvenin kültürünü paylaşıyor. Evde Nitelikli Kahve Demleme Atölyeleri, Kahve Tadım Analizi Atölyeleri, Topraktan Fincana Kahvenin Hikayesi, Türk Kahvesi Atölyeleri gibi birçok farklı başlıkta atölyeler açan kurum ülkemizde kahve kültürünün gelişmesine katkı sağlıyor.

Aynı zamanda birçok organizasyonda firmaların katılımcılarına, müşterilerine farklı etkinlikler sunması, deneyim kazandırması adına etkinlikler düzenliyorlar. İstanbul’da faaliyet gösteren firma kendi merkezinde de etkinlikler düzenliyor. İstanbul Kahve Akademisi  kahve ile tüketiciyi buluşturma hedefi ile kahvenin her alanında uzmanlaşmanın önemine inanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Yükselen meslek "Baristalık" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2018 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Yükselen meslek "Baristalık" haberi güncellenecektir.İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

11 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:55
 • Guneş
  06:25
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  16:50
 • Akşam
  19:46
 • Yatsı
  21:10
Sayfa Başı