İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Saraybosnalı eğitimcilerden BEDAŞ’ın ‘Enerjinin Yıldızları’na ziyaret

DHA
07.11.2018 - 12:48Son Güncelleme :
DHA

İSTANBUL,(DHA) - Saraybosna Elektrik Mühendisliği Okulu’ndan 29 eğitimci, BEDAŞ’ın ‘Enerjinin Yıldızları’ projesi çerçevesinde İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurduğu,‘Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nı gezerek bilgi aldı. BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Gençlerimizi geleceğe hazırlama hedefiyle çıktığımız bu yolda, siz değerli eğitimcilerimizin birikimi bize büyük destek oluyor” dedi.

Cengiz ve Kolin Şirketler Grubu’nun dağıtım şirketleri tarafından sektörde ihtiyaç duyulan kaliteli, yetişmiş insan kaynağına ulaşma hedefiyle başlatılan ‘Enerjinin Yıldızları’ projesi, yurtdışından ilk konuklarını ağırladı.

Proje çerçevesinde İstanbul Bayrampaşa’da bulunan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir Yüksek Gerilim Dalı’nın kurulmasına ön ayak olan Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş’nin (BEDAŞ) öğrencilerin uygulamalı eğitim alabilmeleri için kurduğu ‘Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nı, Saraybosna Elektrik Mühendisliği Okulu eğitimcileri ziyaret etti. ‘Enerjinin Yıldızları’ projesiyle ilgilenerek ziyarete gelen Saraybosnalı 29 öğretmen Yüksek Gerilim Laboratuvarı hakkında bilgi aldı.

AB STANDARTLARINA SAHİP

Laboratuvarı gezen eğitimciler, teori ile pratiği birleştiren bu tür yatırımların öğrencileri geleceğe hazırlarken kendilerine büyük destek olduğunu ifade etti.  BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, “Nitelikli eleman sıkıntısını çözmek için elektrik dağıtım sektörünün öncü şirketi olarak bize büyük bir sorumluluk düştüğünün farkındayız. Bu farkındalıkla bilgi birikimimizi öğrencilerimize aktarmak, sektörde nitelikli eleman sorununa çözüm oluşturabilmek amacıyla ‘Enerjinin Yıldızları’ projesini başlattık. Projenin ilk adımı olarak da bugün bizi ağırlayan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alabilmeleri için ‘Yüksek Gerilim Laboratuvarı’ kurduk. Bu süreçte bize her konuda destek olan okul müdürümüz Deniz Mutlu Güler’e teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerimizi geleceğe hazırlama hedefi ile çıktığımız bu yolda, siz değerli konuklarımız, Saraybosna Elektrik Mühendisliği Okulu öğretmenlerinin de bilgi birikimleri ile bize büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

BURS VE STAJ İMKÂNI SAĞLANIYOR

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yüksek gerilim alanında ihtiyaç duyulan nitelikli eleman ihtiyacına çözüm üretmek için yapılan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü sonrasında, BEDAŞ tarafından eğitim hayatına kazandırılan laboratuvarda, Yüksek Gerilim Dalı’nı tercih eden öğrenciler elektriğin üretilmesinden, iletim ve dağıtımına kadar tüm kademeleri uygulamalı olarak öğreniyor.

Öğrencilere burs ve staj olanakları sağlayan BEDAŞ’ın yönetici ve çalışanları öğrencilere akıl hocalığı da yapıyor. BEDAŞ personelinin mesleki tecrübesi ile öğretmenlerin bilgi birikimi aynı potada eritilerek öğrencilere sunuluyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Saraybosnalı eğitimcilerden BEDAŞ’ın ‘Enerjinin Yıldızları’na ziyaret haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

12 Kasım 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:56
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı