İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Avrupa Konseyi: 75 milyondan fazla çocuk kaliteli eğitime erişemiyor

DHA
26.11.2018 - 17:00Son Güncelleme :
Avrupa Konseyi: 75 milyondan fazla çocuk kaliteli eğitime erişemiyor
DHA

Mahmut Can Emir / İstanbul, 26 Kasım (DHA) – Avrupa Konseyi acil durumlar ve uzun süreli krizler sebebiyle 75 milyondan fazla çocuğun kaliteli eğitime ulaşamadığını duyurdu.
Konsey, eğitimin, çocukların ve gençlerin tam potansiyellerine ulaşmalarına, sürdürülebilir kalkınmayı sağlamaya ve barışçıl, kapsayıcı ve refah içinde toplumlar oluşturmaya yardımcı olacak temel bir araç olarak kabul edilmesi gereken bir insan hakkı olduğunu belirterek, her düzeyde kapsayıcı yaşam boyu öğrenime ve güvenli, eşit kalitede kaliteli eğitime ve eğitime erişim sağlama taahhüdünü yeniden hatırlattı.
Konsey ayrıca, hazırlıklılık, afet riskini azaltma, önleme, hafifletme, hızlı yanıt verme ve esnek eğitim sistemleri oluşturma taahhüdünü içeren acil durumlarda ve uzun süreli krizlerde eğitime yönelik kapsamlı yaklaşımları olumlu karşıladığını duyurdu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Avrupa Konseyi: 75 milyondan fazla çocuk kaliteli eğitime erişemiyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı