İSTANBUL HABERLERİ

Amerikalılar en çok savaşa girmekten korkuyor

DHA
27.10.2018 - 13:19Son Güncelleme :
Amerikalılar en çok savaşa girmekten korkuyor
DHA

Gonca YAĞCI, (DHA)- ABD’de yapılan araştırmaya göre, Amerikalılar en çok siber terörizm ve yeni bir dünya savaşının çıkmasından korkuyor.
Chapman Üniversitesi’nin her yıl düzenlediği ‘Amerikalıların Korkuları’ anketinde ülkede yaşayanların en çok endişe duydukları ve korktukları konular araştırıldı.
Ankette katılımcılara, hükümet, sağlık, çevresel konular, doğal afetlere hazırlık ve kişisel endişeleriyle ilgili sorular yöneltildi.
Bu yıl düzenlenen ankette katılımcıların yüzde 52.5’i siber terörizmden korktuklarını belirtti.
Katılımcıların ikinci korkusu ise yüzde 51.6 ile Amerika’nın yeni bir dünya savaşına girme ihtimali oldu.
Okyanusların, nehirlerin ve göllerin kirliliği, kirli içme suyu, maddi sıkıntılar ve sevilen birinin kaybı Amerikalıların en çok endişe duydukları konular arasında yer aldı.
Aşırı İslamcılık ve beyaz ırk üstünlüğüne karşı korkuların oranı yüzde 49.3 olurken ekonomik ve finansal açıdan zarar uğrama ile kişisel verilen izlenmesi korkuları da sıralamanın en üst sıralarında yer aldı.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin İstanbul haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği İstanbul haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Amerikalılar en çok savaşa girmekten korkuyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı