ISPARTA HABERLERİ

Vali Seymenoğlu, 112 heyetini konuk etti

DHA
11.02.2019 - 17:15Son Güncelleme :
DHA

 

Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Valisi Ömer Seymenoğlu, 112 heyetini kabul etti.

Her yıl 11 Şubat'ta kutlanan 112 Acil Çağrı Günü dolayısıyla 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Ethem Kılıçarslan ve müdürlükte görev yapan kurumların temsilcilerini kabul eden Vali Ömer Seymenoğlu, tüm çalışanların gününü kutlayarak, görevlerinde başarı diledi.

Vali Seymenoğlu, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen çağrıların yaklaşık olarak yüzde 50'sinin merkezin sorumluluk alanına girmediğini ve bu durumun merkezde 24 saat 365 gün fedakârca çalışan operatörleri oyaladığını belirterek, gereksiz çağrılar sebebiyle o anda gerçekten acil yardıma ihtiyacı olan vatandaşların merkeze ulaşmalarını geciktirebileceği uyarısında bulundu. Vali Seymenoğlu, "24 saat esasına göre sağlık, polis, itfaiye, jandarma, orman yangın ve AFAD temsilcilerinin görev yaptığı merkezde, alandan gelen çağrılar operatörler tarafından karşılanmakta ve ilgili kurum temsilcisine aktarılmakta. Anlamsız gelen, doğru olmayan çağrılar görev yapan arkadaşlarımızın hem moralini bozmakta hem de zaman ve iş kaybına sebep olmakta. Bu yüzden bütün vatandaşlarımızın duyarlı olması lazım. Usulsüz aramalar aynı zamanda idari para cezası ile cezalandırılmakta. Ancak biz cezalandırma taraftarı değiliz sadece bunu yapan kişiler bir gün kendilerinin ya da yakınlarının da acil yardıma ihtiyaç duyabileceklerini ve gereksiz aramalar yüzünden 112'ye ulaşmada gecikme yaşayabileceklerini düşünmelerini istiyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Vali Seymenoğlu, 112 heyetini konuk etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Şubat 2019 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Seymenoğlu, 112 heyetini konuk etti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı