HATAY HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

Hatay’da ‘Kültürel Miras Alanlarının Korunmasında Güncel Yaklaşımlar’ Sempozyumu

DHA
09.10.2019 - 16:42 |Son Güncelleme :
DHA

Hüseyin BOZOK/HATAY, (DHA)- ‘Kültürel Miras Alanlarının Korunmasında Güncel Yaklaşımlar’ başlıklı sempozyum, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanlığı iş birliği ile gerçekleştirildi.

Kültürel miras alanlarının korunmasında aktif rol alan kişi ve kurumlara bilgi paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen sempozyuma, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile birlikte Mustafa Kemal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Önlen, HMKÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nazan Savaş, Hatay Vakıflar Bölge Müdürü Mehmet Yıldıran, Hatay İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, HMKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmi İşler, HMKÜ Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mert Nezih Rifaioğlu, HBB İmar ve Şehircilik Daire Başkanı ve Genel Sekreter Yardımcısı Mimar İhsan Çakar, çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katılım gösterdi.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen sempozyumda, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden gelen öğretim üyeleri, ‘Kültürel Miras Koruma Yönetim Planlaması’ ile ‘ Kültürel Miras Koruma Uygulama Faaliyetleri’ ana başlıkları altında; Hatay’da koruma alanında etkin rol alan paydaşlar ile tarihi çevre koruma, kültürel miras alanlarında yönetim planı çalışmaları ve kültür varlıklarının ileri belgeleme yöntemleri gibi konular hakkında bilgiler verdi.

Kültürel miras alanlarının korunması amacıyla gerçekleştirilen ve Hatay’ın tarihi ve kültürel mirası için oldukça önemli olan sempozyumun sonunda katılımcılara plaket takdim edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Hatay’da ‘Kültürel Miras Alanlarının Korunmasında Güncel Yaklaşımlar’ Sempozyumu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2019 tarihinde saat 16 42’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Hatay’da ‘Kültürel Miras Alanlarının Korunmasında Güncel Yaklaşımlar’ Sempozyumu haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ekim 2019, Cuma
 • İmsak
  05:19
 • Güneş
  06:37
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  18:04
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı