HATAY HABERLERİKIRIKHAN HABERLERİ

Özel eğitim öğrencilerinden 'umut' dolu projeler

DHA
30.10.2019 - 14:53 |Son Güncelleme :
DHA

Mehmet KOCACIK/KIRIKHAN(Hatay),(DHA)- HATAY'ın Kırıkhan ilçesi Ertuğrul Gazi Ortaokulu özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler, 'umut' dolu projelere imza attı.
Ertuğrul Gazi Ortaokulu özel eğitim sınıfı öğrencilerinin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında 'etwinning' sistemi üzerinden hayata geçirmiş oldukları 10 proje, Türkiye genelinde çeşitli illerde bulunan okullar ve yurt dışında 13 ülke ve 46 kentteki okullarda normal gelişim gösteren ve özel eğitim gerektiren öğrenciler ile paylaşıldı. Özel eğitim gerektiren öğrencilerin, bütünleştirilmesi ve kaynaştırılması adına yapılan hem ulusal hem de uluslar arası projelerle, toplumla kaynaşmaları, toplumda farkındalık sağlanması, başarılı olduklarının hissettirilmesi amaçlandı.
Umut projelerinin mimarları olan Okul Müdürü Emrullah Şahin, öğretmenler Burcu Arslan ve Aygün Başar, kısıtlı imkanları engel olarak görmeyip, eksik olan materyalleri kendileri karşılayıp, manevi olarak da öğrencileriyle kuvvetli sevgi bağı oluşturdu. 'Tohumlar Ellerinde Can Bulsun' projesi ile öğrencilere doğa sevgisi aşılanıp, çevre bilinçlerini oluşturup, tohumların önemi anlatılarak, sorumluluk davranışları kazandırılmak suretiyle geri dönüşüme katkıda bulunulup öğrencilere sorumluluk bilinci aşılandı.
Diğer projeler kapsamında ise, işaret dilini öğrencilere anlatıp kavratmak ve paylaşma duygusunu kazandırmak hedeflendi.
Okul Müdürü Şahin, "Hayata geçirmiş olduğumuz 10 projeyi 13 ülkeden 46 şehir, ülkemizde bulunan özel eğitim sınıfları ve normal gelişim gösteren öğrencilerimizle paylaşıp ortak projelerde birlikte çalıştık. Bu bizlerden ziyade ilçemiz adına büyük bir başarıdır. İnanıyorum ki, kısıtlı imkanlarımızın genişletildiği, projelerimizin maddi ve manevi olarak destek bulduğu, zaman sınıfımız ve öğrencilerimiz 13 ülke sınırını aşarak tüm dünyada yankı bulacaktır" dedi.

FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkhan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkhan ilinden Özel eğitim öğrencilerinden 'umut' dolu projeler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2019 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Özel eğitim öğrencilerinden 'umut' dolu projeler haberi güncellenecektir.

HATAY NAMAZ VAKİTLERİ

18 Kasım 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:45
 • Güneş
  07:07
 • Öğle
  12:25
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  18:51
Sayfa Başı