ESKİŞEHİR HABERLERİ

UMKE Bölge Temel Eğitimi Eskişehir’de yapıldı

DHA
07.10.2019 - 12:39Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- 15. Bölge UMKE temel eğitimi Eskişehir’de yapıldı. Eğitim programı, 30 Eylül - 04 Ekim 2019 tarihleri arasında Eskişehir 112 İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim ve Konferans Salonunda Eskişehir, Kütahya, Afyonkarahisar ve Bilecik İllerinden 34 kursiyerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Eğitim sonunda eğitime destek veren tüm eğitmenler ve eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlere teşekkür ve katılım belgeleri  Eskişehir İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Bilge,Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü  Acil Sağlık  Hizmetleri.- İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Erdinç Özkurt, Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu - 15.Bölge UMKE Koordinatörü Halil Sönmez tarafından takdim edildi.

Dört günü teorik, 1 günü arazide uygulamalarla geçen eğitimde; Afet veya olağandışı durumlarda aldıkları özel eğitim ve donanımla, kazazedelere olay yerinde, en kısa sürede imkan ve kabiliyetlerini kullanarak uygun yöntemlerle medikal müdahale etmek ve kurtarmak, Kurtarılan kazazedeleri, en kısa sürede ileri acil tedavi ünitelerine naklini sağlamak üzere ambulanslara, uygun nakil araçlarına ve görevlilerine teslim etmek, Afetler ve olağan dışı durumlarda diğer sağlık ekiplerinin sunduğu tıbbi yardımların yeterli olmadığı durumlarda ve alanlarda, ekibin kendi donanım, personel ve eğitim imkanları dahilinde ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine destek vermek, Olay yerinde sağlık hizmetlerinin yönetimini yapmak, triaj, tıbbi müdahale, nakil hazırlıkları, haberleşme ve kayıt yapmak, Afet birimi ve diğer yerler ile gerekli iletişimi ve bilgi akışını sağlamak, Faaliyetleri kapsamında ilgili kurum, kuruluş ve kişilerle işbirliği yapmak, Gerekli hallerde, yurtdışında meydana gelen afet ve olağan dışı durumlarda sağlık hizmetlerinde görev almak konuları ele alındı.

15. Bölge UMKE temel eğitimi  UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma)   eğitimini değerlendiren Eskişehir  İl sağlık Müdürü  Doç.Dr.Uğur Bilge ; UMKE ekibinin  her türlü olumsuz koşullarda yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunma, hızlı ve doğru müdahale edebilme yeteneğine sahip olduğunu ifade ederek, Bu bir ekip işi, gönül işi. Gönüllülerden oluşan UMKE'nin bu tür eğitim ve tatbikatlarla daha da güçlendiğini ve her türlü zorlu şartlarda göreve hazır hale geldiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden UMKE Bölge Temel Eğitimi Eskişehir’de yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2019 tarihinde saat 12 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça UMKE Bölge Temel Eğitimi Eskişehir’de yapıldı haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ekim 2019, Pazartesi
 • İmsak
  05:36
 • Güneş
  06:58
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:30
 • Yatsı
  19:48
Sayfa Başı