ESKİŞEHİR HABERLERİ

Ressam Nusret Ural, düzenlenen sergiyle anıldı

DHA
12.02.2019 - 12:24Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR'de 2003 yılında yaşamını yitiren ressam Nusret Ural, Eskişehir Sanat Derneği tarafından düzenlenen sergiyle anıldı.
Eskişehir Sanat Derneği'nin bu yıl 3'üncüsünü  düzenlediği Nusret Ural Sergisi, 65 sanatçının katılımıyla Eskişehir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açıldı. Açılışta, Nusret Ural Sanat Ödülleri'ni ressam Fatma Kırdemir ile Necdet Günar aldı. Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabeddin Tosuner, “Sanat derneklerinin asli görevlerinden birisi de sanatçılara yaşarken ve vefatlarından sonra da sahip çıkmak, onları tanıtmak ve gelecek kuşaklara taşımaktır. Eskişehir'de bunu bilinçli olarak gerçekleştiriyoruz. Nusret Ural, Eskişehir'de sanata büyük emekleri olmuş, kuşağının  özelliklerini taşıyan önemli sanatçılarımızdandır" dedi. Sergi 21 Şubat tarihine kadar açık kalacak.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Ressam Nusret Ural, düzenlenen sergiyle anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Şubat 2019 tarihinde saat 12 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ressam Nusret Ural, düzenlenen sergiyle anıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı