ESKİŞEHİR HABERLERİ

Özöğüt ailesinden örnek duyarlılık

DHA
05.12.2018 - 17:19Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR Tepebaşı Belediyesi, Eskişehirli hayırseverlerin işbirliği ile kente değer katacak yatırımlar kazandırmaya devam ediyor. Son olarak Özöğüt ailesinin inşaat giderlerini karşılayacağı Yaşam ve Bakım Merkezi'nin protokolü, düzenlenen tören ile imzalandı.
 Zincirlikuyu Mahallesi'nde 106 yatak kapasiteli Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi'nin şartlı bağış protokolü nedeniyle tören düzenlendi. Encümen Salonu'nda düzenlenen imza törenine Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ın yanı sıra belediye başkan yardımcıları, bağışçı Mustafa Kemal Özöğüt ve eşi Hülya Özöğüt ile aile yakınları, Sarısungur Mahalle Muhtarı Muharrem Önlü, projeye teknik destek sağlayan Hulisi Zaim Buyan, Fercan Yavuz ve Ali Yalçın katıldı.Törende konuşan Belediye Başkanı Ahmet  Ataç, şehre hem değer katacak hem de örnek olacak bir şartlı bağış protokolü imzalandığını ifade ederek şunları söyledi:
"Tepebaşı Belediyesi 2009'dan sonra Eskişehir'in belirli eksikliklerini tamamlamaya çalışan bir belediye durumunda. Örneğin Yaşam Köyü'nün yapılması ile orada alzheimer hastalarının, sağlıklı yaşlıların, zihinsel engelli çocuklarımızın Montaj Atölyesi, kreş, ilkokul, fizyoterapi merkezi ve Belde Evi'ni de içinde barındıran önemli bir merkez konumunda. Bu tesisimiz Türkiye'de ender projelerden bir tanesi; 95 alzheimer hastası vatandaşımız orada kalıyor, 40'a yakın zihinsel engelli gencimiz eğitim alıyor. Yeni açtığımız kreşte okul öncesi dönemdeki çocuklarımız var. Belediyemizin yaptığı bu önemli projeler kente yayıldı, 2009'dan itibaren de 75'e yakın yer açtık. Bu yerlerin tamamı da insanlarımız ile doluyor. Demek ki Tepebaşı Belediyesi'nin sınırları içinde yaşayan vatandaşlarımızın bizlere çok büyük bir güveni var. Mesela Belde Evi sayımız 28'e ulaştı ve 120 bin kadınımız hizmet almış. Şehrimizde yaşayan insanlarımız da Tepebaşı Belediyesi'ne duydukları güvenden dolayı bir takım bağışlarda bulunuyorlar.  Hatta Alzheimer Konukevi'nin olduğu noktada birçok firma ve hayırsever vatandaşımız sayesinde bu ünitelerin tadilatını gerçekleştirdik. Özöğüt ailesi de belediyemize başvurarak yaşlılara yönelik bir merkez yapmak istediklerini belirtti. Tabi biz bunu büyük memnuniyet ve onurla karşıladık. Bu projede emekleri geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Hayırsever Özöğüt ailemize de içtenlikle teşekkürlerimi, şükranlarımı iletiyorum. Bunun tüm hayırseverlere örnek olmasını temenni ediyorum çünkü nüfusumuz giderek yaşlanıyor ve bu anlamda yapılacak işler çok önemliö ifadelerini kullandı.
Hayırsever Mustafa Kemal Özöğüt de yapılacak Yaşam ve Bakım Merkezi'ne babaları Metin Özöğüt'ün isminin verileceğini ifade ederek, “Bundan sonraki nesillere bir örnek olsun istedik. İnsanlarımız rahat ve huzurlu biçimde bu merkezde yaşamlarını sürdürebilsinler, diyerek yola çıktık. 36 ay süresi var ama elimizden geleni yaparak 29 Ekim'de bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah Allah tamamına erdirir ve bu güzel şeylerin devamı gelir."
Konuşmaların ardından Başkan Ataç ve Mustafa Kemal Özöğüt, Tepebaşı Belediyesi Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi'nin bağış protokolünü imzaladı.
Tepebaşı Belediyesi Metin Özöğüt Yaşam ve Bakım Merkezi:
36 ayda tamamlanması planlanan tesisin parsel alanı 5 bin 25 metre kare inşaat alanı 4 bin metre kareden oluşuyor. Toplamda 106 yatak kapasiteli olacak tesiste 34 tane 3 kişilik oda ve 2 adette 2 kişilik oda yer alacak. Merkezde ayrıca 106 metre karelik çok amaçlı salon, 80 metre karelik yemek salonu, 69 metre karelik dinlenme ve TV salonu, 47 metre karelik fizyoterapi salonu, 32 metre karelik sağlık atölyesi (Hobi atölyesi), 33 metre karelik özel bakım odası merkezin diğer özellikleri arasında yer alıyor. İlave blokların yapılması halinde 96 yatak daha eklenebilecek ve toplam kapasite 202 yatak olabilecek.
-

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Eskişehir haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Eskişehir haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Özöğüt ailesinden örnek duyarlılık haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı