ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir’de iş konseyi kuruluyor

DHA
12.12.2019 - 16:17 |Son Güncelleme :
DHA

ESKİŞEHİR,(DHA)- ESKİŞEHİR 42 oda, borsa, esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Organize Sanayi Bölgesi, sanayi siteleri, iş insanları dernekleri bir araya gelerek ‘iş konseyi’ni kurdu. Konseyde kenttin kalkınması ve gelişmesi için çalışacağı belirtildi.

Eskişehir Sanayi Odası Meclis Salonunda bir araya gelen kuruluş temsilcileri ‘Eskişehir İş Konseyi’nin kurulması için prensip kararı aldı. Yapılan ilk toplantıda ‘Eskişehir İş Konseyi’nin anayasasının belirlenmesine de karar verildi. Eskişehir lobisinin oluşturulması noktasında önemli bir adım atıldığını ifade eden Eskişehir iş hayatının başkanları, Eskişehir İş Konseyi‘nin tüm kurumların ortak projesi olacağını ve böylece Eskişehir’de arzulanan birlik ve beraberlik içinde ciddi bir yol kat edileceğini vurguladı. Yapılan ilk toplantıda Eskişehir İş Konseyi‘nin, Eskişehir’in kalkınması ve gelişmesi için çalışacağı belirtildi. Hangi dünya görüşünden olursa olsun, bireysel siyasi fikir ve görüşlerini bir kenara bırakarak Eskişehir’i merkezine alan Eskişehir İş Konseyi, kamu, sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile ekonomik ve siyasi gelişmelere yön verebilen, Türkiye ve küresel düzeyde ekonomisi güçlü çağdaş bir Eskişehir için faaliyetlerde bulunacak. Eskişehir İş Konseyi’nin siyaset üstü bir yapıda, kurumların somut taleplerine öncelik vereceği, kişisel rekabet değil, Eskişehir’in çıkarları öncelikli olacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Eskişehir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Eskişehir ilinden Eskişehir’de iş konseyi kuruluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Aralık 2019 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eskişehir’de iş konseyi kuruluyor haberi güncellenecektir.

ESKİŞEHİR NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:37
 • Güneş
  08:03
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:39
Sayfa Başı