EDİRNE HABERLERİ

Trakya Üniversitesi'nden çevre düzenlemesi

DHA
26.10.2018 - 11:54Son Güncelleme :
DHA

EDİRNE,(DHA)- EDİRNE'de Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi Çevre Düzenlemesi Yapım İşi kapsamında, yerleşke içerisindeki yollar ve altyapının yenilenmesi çalışmalarına başlandı.

Trakya Üniversitesi öğrencileri, çalışanları, yerleşke ziyaretçileri ve Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gelen hastaların konforunu temel alan çalışmalar kapsamında, zaman içinde bozulan tretuvar, bordür, yağmur suyu toplama kanallarının yenilenmesi, ızgara drenaj işleri, asfalt kaplama, yol çizgilerinin çizilmesi gibi işlere kısa süre önce başlandı. Gece gündüz devam eden çalışmaların, en kısa sürede tamamlanması hedefleniyor.

Balkan Yerleşkesi’nde başlatılan kapsamlı yenileme çalışmalarının en kısa ürede tamamlanmasını hedeflediklerini ve bunun için çalışmaların gece gündüz devam ettiğini ifade eden Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Hayata geçirdiğimiz çalışmalarla temel amacımız, üniversitemizin yüzü olan Balkan Yerleşkesi’ndeki eksiklerimizi tamamlamak ve tüm paydaşlarımız için daha konforlu bir yaşam alanı oluşturmak. Bu kapsamdaki asfalt yenileme çalışmalarında 5 bin ton bin der tabakası ve 4 bin 200 ton aşınma tabakası kullanılacak. İlahiyat Fakültesi ve Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nin önünde, ileriye dönük altyapı çalışmalarına kolaylık sağlayacak kutu menfez geçişi yapılacak. Ayrıca yerleşke yollarının münferit yerlerine su, elektrik, internet gibi altyapı ihtiyaçlarına cevap verecek geçişler yapılacak. Tüm bu çalışmalar kapsamında Trakya Üniversitesi’nin altyapısı, ileride yerleşkemizin genişlemesi durumunda karşımıza çıkacak ihtiyaçlara cevap verecek şekilde yenilenmiş olacak. Trakya Üniversitesi olarak, halkımıza, öğrencilerimize ve çalışma arkadaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için başlatılan bu çalışmalar sırasında ortaya çıkabilecek geçici rahatsızlıklar için şimdiden özür diliyoruz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Edirne haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Edirne haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Trakya Üniversitesi'nden çevre düzenlemesi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı