EDİRNE HABERLERİ

Edirne'de kayyum atanan birlik yeni yönetimini seçti

DHA
28.10.2019 - 12:57 |Son Güncelleme :
DHA

 

Olgay GÜLER/ EDİRNE, (DHA) - EDİRNE'de içerisinde bulunduğu mali kriz nedeniyle çalışanlarının maaşını ödeyemeyen ve Temmuz ayında kayyum atanan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği (DSYB), olağanüstü genel kurul yaparak yeni yönetimini belirledi. Toplam 2 adayın yarıştığı genel kurulda, uzun süre tarım ve hayancılık sektörüyle uğraşan Havsa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Akkuzu başkanlığındaki pembe liste birliğin yeni yönetimine seçildi.

Edirne'de, uzun süredir mali krizde olan birliğe geçtiğimiz Temmuz ayında Tarım ve Orman Bakanlığı el atmış ve kontrolör göndermişti. Yapılan incelemenin ardından birliğin yönetimineTarım ve Orman İl Müdürlüğü'nden başta müdür Atilla Bayazıt olmak üzere 5 yetkili atanmıştı. Yaklaşık 4 ay birlikle ilgili çalışmaları yürüten ve genel kurul sürecine hazırlayan kayyum dün yapılan olağanüstü genel kurulla birliğin idaresini yeni seçilen yönetime devretti. 

İlk olarak divan kurulunun belirlendiği genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal marşıyla başladı. Birliğin geçici başkanlığını yürüten Tarım ve Orman İl Müdürü Atilla Bayazıt'ın yönetim kurulu faaliyet raporunu okuduğu genel kurulda ayrıca, borçlu üyeler hakkında işlem yapma ve halen devam eden davalara katılabilmek için yeni yönetime yetki verildi. Genel kuruldaki konuşmaların ardından yapılan seçimde, Havsa Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Akkaya'nın pembe listesi genel kurulda kullanılan 259 oyun 192'sini alarak yönetime seçildi. Akkuzu, birlikte bugüne kadar yapılan kötü yönetimin zararını herkesin çektiğini ifade ederek ayağa kalkmak için herkese görev düştüğünü söyledi. Akkuzu, "Şu an birliğin gücü zayıflamış durumdadır. Kötü yönetimlerin zararını başta birlik, üyeler ve 4 - 5 aydır maaş alamayan çalışanlar çekmektedir. Maaşını alamayan çalışandan ne gibi bir hizmet bekleyebiliriz. Üyesinden çalışanına hepimiz bu birliğin birer ferdiyiz. Bu birliğin düzgün işleyebilmesi için hepimize görevler düşüyor" dedi. 

Edirne DSYB'nin yeni yönetim kurulu Oğuz Akkuzu, Kadir Tuna, Levent Sar, Tuncay Tunca, Selçuk Ceylan, Mustafa Bozdağı, Seçkin Camcı'dan oluştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne'de kayyum atanan birlik yeni yönetimini seçti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2019 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne'de kayyum atanan birlik yeni yönetimini seçti haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Kasım 2019, Cuma
 • İmsak
  06:26
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  18:02
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı