DÜZCE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması projesi için çalışıyorlar

DHA
25.06.2019 - 15:43Son Güncelleme :
DHA

Tezcan SOLMAZ/DÜZCE, (DHA)- DÜZCE'de İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması, motivasyonlarının sağlanması ve akran dayanışmasının sağlanması amacıyla hazırlanan 'Let Everybody Inside (Haydi Herkesi Dahil Edelim)' başlıklı KA2 stratejik ortaklık projesi uygulanmaya devam ediyor. Proje kapsamında Portekiz'e giden eğitmenler uygulamaları yerinde incelediler.
Özellikle Suriye’de yaşanan savaşın ardından ülkelerini terk ederek başka ülkelere yerleşmek zorunda kalan mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması, motivasyonlarının artırılması ve akran dayanışmasının sağlanması amacıyla Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hazırlanan ve İtalya ile Portekiz’in ulusal,  Bolu, Iğdır ve Kilis Milli Eğitim Müdürlükleri, Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, Düzce Rehberlik Araştırma Merkezi, Şehit Furkan Kaplanbaba İlkokulu, Yeşiltepe Ortaokulu ve İsmetpaşa Ortaokulu’nun yerel ortakları olduğu 'Let Everybody Inside (Haydi Herkesi Dahil Edelim)' başlıklı KA2 stratejik ortaklık projesi uygulanmaya devam ediyor.
Proje kapsamında mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması ve akranları ile dayanışma sağlamaları için okullarda çeşitli eğitim aktiviteleri, tarihi, turistik ve müzelere geziler, sinema, tiyatro ve piknik gibi kültürel etkinlikler düzenleniyor. Ayrıca projenin yurt dışında nasıl işletildiğini incelemek amacıyla da projenin ulusal ve yerel ortaklarının katılımıyla 9-12 Haziran tarihleri arasında Portekiz’e ziyaret gerçekleştirildi. Protekiz ziyareti ile proje kapsamında yurt dışına gerçekleştirilen 5. ziyaret oldu. Ziyarete Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düzce RAM, İsmetpaşa ve Yeşiltepe ortaokullarının temsilcileri katıldı. Ziyarette göçmen veya mülteci statüsündeki grupların ağırlıklı olarak yaşadığı semtlere ve okullara gidilerek gözlemlerde bulunuldu. Ziyaret edilen 'Group of Schools of Laranjeiras ve Conservatory of Arts of Loures' adlı okuldaki iyi uygulamalar tanıtıldı. Yapılan toplantılar ve ziyaretler özellikle kültürler arası etkileşim ve iletişim açısından projeye katkı sağlamış oldu.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması projesi için çalışıyorlar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Haziran 2019 tarihinde saat 15 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mülteci öğrencilerin topluma kazandırılması projesi için çalışıyorlar haberi güncellenecektir.

DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Temmuz 2019, Cumartesi
 • İmsak
  03:33
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  17:04
 • Akşam
  20:34
 • Yatsı
  22:20
Sayfa Başı