DİYARBAKIR HABERLERİ

Parkların görüntü kirliliği düzeltiliyor

DHA
03.10.2019 - 11:39 |Son Güncelleme :
DHA

Elif FİLİZ/ DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR Bağlar Belediyesi, ilçedeki dinlenme parklarının etrafında ve içerisinde izinsiz şekilde monte edilen tel örgüleri kaldırıyor. Parkların estetiğini bozarak görüntü kirliliği oluşturan tel örgülerin belediye tarafından kaldırılması çevredeki vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bakımsız halde bulunan ilçedeki dinlenme parklarını modern bir hale getirilen, son teknolojik imkanlarla aydınlatma sistemleri monte ederek vatandaşlar için cazip dinlenme alanları haline getiren Bağlar Belediyesi, parkların içerisinde ya da yakın çevresinde izinsiz şekilde oluşturulan görüntü kirliliğine izin vermiyor.Belediyenin Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı kaçak ekipleri, parkların estetiğini bozarak görüntü kirliliği oluşturan tel örgüleri kaldırıyor. Son olarak Gulan Parkı’nda bir vatandaş tarafından monte edilen tel örgüler kaldırıldı, vatandaşlara konuyla ilgili uyarılar yapıldı.
Başkan Beyoğlu,”Bakımsız olan parklarımızı yeniden modernize ederek vatandaşlarımıza layık dinlenme alanları haline getiriyoruz. Modern aydınlatma sistemleriyle donattığımız parklarımızı aynı zamanda görüntü kirliliğinden de korumaya özen gösteriyoruz. Tel örgü ya da kaçak yapı inşa edenleri ikna ederek sorunu çözüyoruz. Tüm vatandaşlarımızı bu konularda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Çünkü buralar vatandaşlarımızın ortak dinlenme alanlarıdır” dedi. Bağlar Belediyesi, ilçedeki dinlenme parklarının etrafında ve içerisinde izinsiz şekilde monte edilen tel örgüleri kaldırılıyor. Parkların estetiğini bozarak görüntü kirliliği oluşturan tel örgülerin belediye tarafından kaldırılması çevredeki vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,”İzinsiz ve kanunsuz şekilde bu işlemi yapan vatandaşlarımızı ikna ederek buraları temizliyoruz. Bu şekilde parklarımızın estetiğini korumuş oluyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Parkların görüntü kirliliği düzeltiliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Ekim 2019 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Parkların görüntü kirliliği düzeltiliyor haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Kasım 2019, Pazar
 • İmsak
  05:30
 • Güneş
  06:54
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:14
 • Yatsı
  18:33
Sayfa Başı