DİYARBAKIR HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Dicle Elektrik sahada çalışan personellerine yüksekte çalışma eğitimi verdi

DHA
09.11.2018 - 09:57Son Güncelleme :
DHA

DİYARBAKIR, (DHA)- En tehlikeli iş kollarından biri olan elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik’teki İSG uzmanları, olası iş kazalarının önüne geçilebilmesi için saha çalışanlarına yüksekte çalışma eğitimi veriyor. Diyarbakır’da başlatılan eğitimler daha sonra, şirketin sorumluluk bölgesini oluşturan Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta devam edecek.

Dicle Elektrik, daha önce Birinci Seviye Yangın Eğitici Eğitimi ve Yüksekte Çalışma Eğitici Eğitimi alan İSG uzmanları aracılığı ile yaklaşık 3 bin 500 saha çalışanına yüksekte çalışma eğitimi vermeye başladı. İlk olarak Diyarbakır’da başlatılan teorik ve pratik eğitimler kapsamında şirkete ait eğitim sahasında çalışanlara pratik olarak demir, beton ve ağaç direklere güvenli biçimde tırmanma ve inme eğitimleri verildi. Tırmanma, direk üzerinde çalışma ve inme sırasında yapılan hatalara dikkat çekilen eğitim sırasında, bunların neden olacağı kazalar ve sonuçları hakkında geçmişte yaşanan örneklerden de yola çıkılarak uyarılar yapıldı.

HEM EĞİTİM HEM DENETİM

Yüksekte çalışma eğitimiyle ilgili bilgi veren Dicle Elektrik İSG Yöneticisi Dr. Mesut Karabulut, ‘’Bizim sektörde saha çalışanlarının tümünün yüksekte çalışma eğitimi alması zorunluluktur. Burada da yüksekte çalışmak durumda olan personellerimize uzmanlarımız tarafından teorik ve pratik eğitimler veriliyor. Onlara doğru çalışma prensiplerini göstererek işlerini güvenli araç ve ekipmanlarla yapmalarının neden gerektiğini pratikte yaşanmış örnekleri ile gösteriyoruz. Bu eğitimler sayesinde işçi sağlığını en fazla tehdit eden yüksekten düşme vakaları çalışanların, aldıkları bu eğitimleri pratikte de uygulamaları durumunda tehlikesiz bir hal almaktadır. Hedefimiz sıfır iş kazası olduğundan saha çalışanlarımıza sadece teorik ve pratik eğitim vermekle kalmıyor, kesintisiz saha denetimleri yapıyoruz" diye konuştu.

Eğitimler Diyarbakır'ın ardından Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta devam edecek.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dicle Elektrik sahada çalışan personellerine yüksekte çalışma eğitimi verdi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

09 Kasım 2018, Cuma
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  06:46
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı