DİYARBAKIR HABERLERİ

HDP'li Lice Belediye Başkanı yol kapama eyleminde gözaltına alındı

DHA
05.09.2019 - 20:19Son Güncelleme :
HDPli Lice Belediye Başkanı yol kapama eyleminde gözaltına alındı
DHA

DİYARBAKIR, (DHA)- DİYARBAKIR Lice Belediye Başkanı HDP'li Tarık Mercan, İçişleri Bakanlığı'nca Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na yapılan görevlendirmeyi protesto etmek amacıyla katıldığı yol kapama eyleminde gözaltına alındı. 
İçişleri Bakanlığı'nca 18 Ağustos günü HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanlıklarına yapılan görevlendirmeyi protesto etmek için aralarında Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan'ın da bulunduğu bir grup protesto eylemi düzenlendi. Merkez Bağlar ilçesindeki caddede yol kapatarak izinsiz eylem yapan gruba, polis dağılmaları için uyarıda bulundu. Uyarıları dikkate almayarak yol kapama eylemini sürdürmek isteyen aralarında Lice Belediye Başkanı Tarık Mercan'ın da bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.
Gözaltına alınanların emniyetteki sorgusu sürüyor. 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden HDP'li Lice Belediye Başkanı yol kapama eyleminde gözaltına alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Eylül 2019 tarihinde saat 20 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HDP'li Lice Belediye Başkanı yol kapama eyleminde gözaltına alındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı