DENİZLİ HABERLERİ

Pamukkale Belediyesi'nden doğa dostu proje

DHA
16.11.2019 - 12:50 |Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ'nin Pamukkale Belediyesi, öğrencilere çevre bilincinin aşılanması amacıyla proje başlattı. Proje kapsamında ilçe sınırları içerisindeki okullarda atık elektrikli ve elektronik eşyaların ayrı biriktirilmesi ve geri dönüşüme kazandırılması için eğitimler verilecek. Kampanyaya katılan okullar, toplanan atık miktarı doğrultusunda ödüllendirilecek.

Pamukkale Belediyesi, Türkiye Bilişim Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜBİSAD) proje ortaklığı ile çevre bilinci oluşturulacak proje hazırladı. Pamukkale Belediyesi'nin elektronik atıkların toplaması için anlaşmalı olduğu TÜBİSAD farkındalık çalışmaları kapsamında 'Öğrenciler Atık Elektrikli ve Elektronik Eşya Topluyor' kampanyası başlatıldı. Pamukkale ilçe sınırları içerisinde bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde devlet okulları ve özel okulların temsilcilerinin katıldığı kampanyanın bilgilendirme toplantısı Pamukkale Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşti.

AMAÇ ÇEVRE BİLİNCİNİ OLUŞTURMAK

Pamukkale Belediyesi ve TÜBİSAD ortak projesi ile ilgili bilgilendirmeyi Pamukkale Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Tokgöz yaptı. Çocukların çevre bilinciyle yetiştirilmesi için çalışma yürüttüklerini kaydeden Tokgöz, "Doğayı koruma noktasında geri dönüşümü önemsiyoruz. Kampanyamızla öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz aracılığıyla halk arasında çevre bilincinin artırılması ve geri dönüşümün hayatın her alanına uygulanabilir bir alışkanlık haline getirilmesini amaçlıyoruz" dedi. TÜBİSAD Çevre Mühendisi Bengisu Evrensel ise "Kampanya, anaokulları, ilkokulları, ortaokulları ve liseleri kapsamaktadır. Pamukkale Belediyesi ile yürüttüğümüz kampanya ile öğrencilerde atık elektrikli ve elektronik eşya atıklarının ayrı biriktirilmesi ve sürdürülebilir çevre bilincinin oluşturulması amaçlandı" dedi.

KAMPANYA SONUNDA ÖDÜL

Kampanyaya 31 Aralık 2019 tarihine kadar başvuru yapılabilecek. Okullar, proje doğrultusunda, 2 Mart 2020 gününe kadar atık elektrikli ve elektronik eşyalarını okullarında bitirecek. Kampanya sonunda okullar, topladıkları atık elektronik eşyalara bağlı olarak eriştikleri puanlarla ödüllendirilecek.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Pamukkale Belediyesi'nden doğa dostu proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Kasım 2019 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Pamukkale Belediyesi'nden doğa dostu proje haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:32
 • Güneş
  07:59
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  15:30
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı