BURSA HABERLERİ YILDIRIM HABERLERİ

Haftada bir gün pazar, diğer günler otopark

DHA
26.10.2018 - 13:13Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA)- YILDIRIM Belediyesi, Mimarsinan ve Güllük Mahallesi sakinlerinin modern ve sağlıklı koşullarda alışveriş yapacağı kapalı pazar yerinin inşasında sona yaklaştı. Kapalı Pazar yerinde haftada bir gün pazar kurulacak, 6 gün ise otopark olarak hizmet verecek.

Sokak aralarında kurulan, iklim şartlarına karşı elverişsiz olan pazar yerlerinin yerine modern kapalı pazar alanları oluşturarak vatandaşların yüzünü güldüren Yıldırım Belediyesi, Mimarsinan-Güllük kapalı pazar yerinin inşaatını tamamlamaya yaklaştı.  4 bin 93 metrekare alanda oluşturulan ve yüzde doksan inşaat seviyesine ulaşan Mimarsinan-Güllük Kapalı Pazar Yeri’nde 188 pazar tezgahının yanı sıra 34 araçlık otopark alanı bulunacak. Kapalı pazar alanı olarak vatandaşların kullanımına sunulacak çok amaçlı modern tesis, pazar kurulmadığı günlerde ise otopark olarak hizmet verecek. Tesiste ayrıca ticaret alanları satış birimleri, çay ocağı, zabıta güvenlik noktası, teknik birimler abdesthane, engelli tuvaletleri ve mescit bulunacak.

Kapalı pazar yerlerinin şehirlerin en önemli ortak kullanım alanlarından olduğunu vurgulayan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Şehrimizi geleceğe taşıyacak projeleri ortaya koyarken, ortak kullanım alanları oluşturmaya özen gösteriyoruz. İnsanlarımızın sosyal buluşma noktaları olan parklara, spor alanlarına, yeşil alanlara, sağlık ve eğitim alanlarına, ticari alanlara ve modern pazar yerlerine çalışmalarımızda büyük pay ayırıyoruz. Hemşehrilerimizin yoğun talepleri arasında yer alan spor alanlarını, sağlık ve eğitim alanları ile modern pazar yerlerini ilçemize kazandırmayı öncelikli hizmetlerimiz arasına alıyoruz. Bu kapsamda ilçemizde inşaatı süren 3 pazar yerinden biri olan Mimarsinan-Güllük Kapalı Pazar Yeri’nin açılışını kısa zaman içerisinde gerçekleştireceğiz. Modern kapalı pazar yerini vatandaşlarımızın kullanımına açtıktan sonra, özellikle pazarın mevcut yerinde kurulduğu günlerde bölgede yaşanan araç yoğunluğunu ortadan kaldırarak trafikte rahatlama sağlayacağız. Bu sayede hem bölge insanımıza rahat nefes aldıracağız hem de sosyal hayattaki değişimi gerçekleştirerek mahallemizin değerini artıracağız. Hemşehrilerimiz modern tesislerde, hijyen koşullarda gönül rahatlığıyla alışveriş yapacak. Hem vatandaşlarımız hem de pazar esnafımız kazanacak. Büyük şehirlerin sorunları arasında yer alan araçların otopark sorununu ortadan kaldırmak adına, pazarın kurulu olmadığı günlerde kapalı pazar yerimiz otopark olarak hizmet verecek” diye konuştu

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Yıldırım haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Yıldırım haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Haftada bir gün pazar, diğer günler otopark haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı