BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Demirtaş-Avdancık Köprüsü'nün yapımı tamamlandı

DHA
31.10.2018 - 15:43Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA) - BURSA'da Osmangazi Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Demirtaş Bölgesi ile Avdancık Mahallesi’ni birbirine bağlayacak yeni köprü, bölge ulaşımına nefes aldıracak.

Osmangazi Belediyesi, Demirtaş Bölgesi ile Avdancık Mahallesi arasında ulaşımda sıkıntıya yol açan eski köprünün yerine modern bir köprü inşa etti. İki mahalleyi birbirinden ayıran dere üzerine hem araç hem de yaya trafiğine uygun olarak inşa edilen 27 metre genişliğinde ve 20 metre uzunluğundaki köprünün asfalt, tretuvar ve çevre düzenleme çalışmaları dışında tüm imalatları tamamlandı. İki yönlü yaya yolu da bulunan köprü, bağlantı yolları ile birlikte Avdancık ve Seçköy Mahalleleri ile Demirtaş Barajı çevresinde bulunan maden ocaklarına ait araçların oluşturduğu trafik sorununu çözecek.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRECEK

Yeni köprünün bölgede artan trafik yoğunluğunu rahatlatacağını belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Eski köprü, sadece tek aracın geçeceği genişlikte olması nedeniyle bölgedeki artan trafik yoğunluğuna cevap veremez duruma gelmişti. İnşa ettiğimiz yeni ve modern köprü ile bölgede artan trafiği yoğunluğunu rahatlatacağız. Fore kazık yöntemi ile temelini sağlamlaştırdıktan sonra kirişler konuldu. Çift aracın rahatlıkla geçebileceği 27 metre genişliğindeki köprü, aynı zamanda her iki yönde yer alacak 1.5 metre genişliğindeki yaya yolları ile rahat ve güvenli ulaşım imkanı sunacak. Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğiz” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Demirtaş-Avdancık Köprüsü'nün yapımı tamamlandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı