BURSA HABERLERİMERKEZ HABERLERİ

AÜ Hukuk Fakültesi’nde 2 akademisyenin fakülte ile ilişiğinin kesilmesi

DHA
09.10.2019 - 14:27 |Son Güncelleme :
AÜ Hukuk Fakültesi’nde 2 akademisyenin fakülte ile ilişiğinin kesilmesi
DHA

Halil ÖZÇOBAN/BURSA,(DHA)- BURSA Barosu, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders veren öğretim elemanları Dr. Melike Belkıs Aydın ve Dr. Barış Işık'ın fakülte ile ilişikleri kesilmesi nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Türkiye’deki pek çok baro ile birlikte gerçekleşen ortak açıklamada, 2012 yılından bu yana Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders veren öğretim elemanları Dr. Melike Belkıs Aydın ve Dr. Barış Işık'ın ilişiklerin kesilmesine, rektörlük tarafından akademisyenler hakkında açılan idari soruşturmaların gerekçe gösterildiği belirtildi. Aydın ve Işık’ın bu soruşturmalardan haberleri bulunmadığı vurgulanan açıklamada, “Sözü edilen soruşturmalara ilişkin hiçbir tebligat yapılmadığı gibi verdikleri bir savunma ve aldıkları bir disiplin cezası da bulunmamaktadır” görüşlerine yer verildi.

LİYAKAT VE KRİTER VURGUSU

Melike Belkıs Aydın ve Barış Işık’ın yıllardır hukukçu yetiştirmek için yoğun çaba harcadığı vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi. “Görevlerini özveri ile yerine getiren saygın bilim insanları olan bu iki akademisyenin haberleri dahi olmayan gizli soruşturmalar gerekçe gösterilerek görevlerine son verilmesinin, adı hukuk fakültesi olan bir kurumda yaşanması ise son derece üzücü ve endişe vericidir. Ne yazık ki bir süredir üniversitelerde liyakat yerine başka kriterler aranmakta olup Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi de süreci bu şekilde yönetmektedir. Fakülteye kısa bir süre önce başka üniversitelerden gelen ve şubat ayında göreve başlayan idarecilerin atama biçimi hukuken son derece sorunludur.”
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden AÜ Hukuk Fakültesi’nde 2 akademisyenin fakülte ile ilişiğinin kesilmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ekim 2019 tarihinde saat 14 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AÜ Hukuk Fakültesi’nde 2 akademisyenin fakülte ile ilişiğinin kesilmesi haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

19 Ekim 2019, Cumartesi
 • İmsak
  05:48
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:56
 • Akşam
  18:27
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı