BURSA HABERLERİ

500 kişiye yeni hayat

DHA
05.03.2018 - 12:37Son Güncelleme :

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), bu yıl 18 farklı “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı” düzenleyerek, 500 girişimcinin hayatını değiştirecek. Eğitimlerden faydalananlara hibe kredi desteği de verilecek.

DHA

BTSO’dan yapılan açıklamaya göre, KOSGEB destekleriyle gerçekleştirilecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı”, bu yıl da Bursa ekonomisine yeni girişimciler kazandıracak. “Akademi Projesi” kapsamında gerçekleştirilecek eğitimlerde bu yıl 18 adet “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim Programı” gerçekleştirilecek. Yıl boyunca düzenlenecek eğitimlerden 500’e yakın girişimci adayının faydalanması hedefleniyor. BTSO Akademi kapsamında şubat ayında düzenlenen iki ayrı eğitim programından yaklaşık 50 girişimci adayı faydalanırken, eğitimler mart ayında da devam edecek. Mart ayında düzenlenecek ilk eğitim programı 12-15 Mart, ikinci eğitim programı ise 16-19 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek. Eğitimlere başvurmak isteyen adaylar, son başvuru tarihi olan 5 Mart Pazartesi gününe kadar “akademi.btso.org.tr” internet adresine girerek başvuru yapabilecek.

ENGELLERİ AŞACAĞIZ

Açıklamada değerlendirmesine yer verilen BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin hedeflerine güçlü girişimci ruhuyla ulaşacağını bildirdi. Girişimciler sayesinde Türkiye’de istihdam, üretim, ihracat ve Ar-Ge performansının artacağını belirten Burkay, Türkiye’nin girişimcilikte başarı hikayeleri yazdığını ifade etti. Burkay, her girişimcinin yeni bir iş fikri ve bir hedefinin olması gerektiğine vurgu yaparak, “Engelleri küçük adımlarla değil, büyük adımlarla aşabilirsiniz. Hayal edemezseniz, daha iyiyi üretemezsiniz. Üretimi esas alarak çalışan, ülkemizi daha iyi noktalara taşıma arzusunda olan girişimcilerimizle Türkiye ve Bursa daha iyi noktalara gelecektir. BTSO olarak her zaman girişimcilerimizin yanındayız.” açıklamasında bulundu.

HİBE KREDİ VERİLECEK

Burkay, BTSO olarak KOSGEB ile düzenledikleri uygulamalı girişimcilik eğitimlerinden şimdiye kadar 700’e yakın girişimci adayının faydalandığını kaydetti. Uygulamalı girişimcilik eğitimleri girişimciler için büyük fırsat taşıyor. Girişimcilik eğitimleriyle kendi işini kurmak isteyen kişilerin ekonomiye kazandırılması hedefleniyor. Bu eğitimlerden faydalanan girişimci adaylarına 50 bin liraya kadar hibe ve 100 bin liraya kadar da faizsiz kredi desteği sağlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bursa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bursa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde 500 kişiye yeni hayat haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı