BURDUR HABERLERİ

Türk Ocakları'na yeni bina

DHA
30.10.2018 - 14:58Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - TÜRK Ocakları Burdur Şubesi'nin yeni hizmet binası düzenlenen törenle hizmete girdi.
Çeşmedamı Mahallesi'ndeki hizmet binasının açılışına Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Türk Ocakları Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Öz, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, Ak Parti İl Başkanı Volkan Mengi, MHP İl Başkanı Hikmet Ökte ile siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve Türk Ocakları üyeleri katıldı.
Türk Ocakları Burdur Şube Başkanı Dr. öğretim görevlisi Himmet Büke, Türk Ocaklarının asırlık bir çınar olduğunu söyledi. Büke, "Türk Ocakları devamlı olarak Türk devleti ve Türk milletinin menfaatleri için yılmadan, yorulmadan emek harcamıştır" dedi.
Türk Ocakları Genel Başkanı Mehmet Öz, "Türk Ocakları son zamanlarda en önem verdiğimiz şeylerin başında, gençlerimize daha sistematik eğitimler veriyoruz. Bunun sebebi şudur; elbette devletimiz eğitimi en yaygın şekilde yapıyor. Bizim gibi kuruluşlara düşen gençlerimize milli şuur ve tarih şuuru, gelecek ufku kazandırmaktır" diye konuştu.
Ak Parti Milletvekili Yasin Uğur, Türk Ocaklarının yeni hizmet binasının hayırlı olmasını diledi.
Vali Hasan Şıldak da şöyle dedi:
"Türk Ocakları tarih bilinci ve şuuruyla, milli değerlerimizi, İslamiyet'in değerleriyle buluşturan ve ülkesine sahip çıkılması gerektiği zaman da yanında duran, devletin bekası söz konusu olduğunda gerisi teferruattır diyebilen müesseselerimizin başında geliyor."
Okunan duanın ardından yeni hizmet binasının kurdelesi katılımcılar tarafından kesildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Burdur haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Burdur haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Türk Ocakları'na yeni bina haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı