BURDUR HABERLERİ

Burdur'da 'Geleceğin Sınıfı' projesi

DHA
07.02.2019 - 11:12Son Güncelleme :
DHA

 

Mesut MADAN/BURDUR,(DHA) - BURDUR Kışla Mahallesi İlkokulu'nda yürütülen Burdur İnovasyon ile Gelişen Eğitim Projesi (BİLGE) kapsamında oluşturulan 'Geleceğin Sınıfı' törenle açıldı.
'Geleceğin Sınıfı' açılış törenine Vali Hasan Şıldak ve eşi Fatma Nur Şıldak, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bayram, müdür yarımcıları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Sınıfta öğrencilerin aktif olduğu, yenilikçi, sorgulamaya ve problem çözmeye dayalı esnek öğrenme ortamı oluşturuldu.
Kışla İlkokulunun proje üretim merkezi gibi çalıştığını belirten Vali Şıldak, "Benzeri çalışmaları yürüten okullarımız da var. Bu yüzden çok mutluyuz. Bütün bu faaliyetler, kapsamlı çalışmalar, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Bilge Projesi çatısı altında toplandı. Aynı kapsamdaki başka sınıf çalışmaları da hem il merkezimizde hem bazı ilçelerimizde devam ediyor. Emeği geçen bizlere katkısı olan büyük küçük bu girişime destek veren tüm kişi, kurum, kuruluş, okul müdürümüz ve yöneticileri başta olmak üzere hepsini tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Bunlar bize çok güzel mesajlar veriyor" dedi.
İl genelindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları, bütün sivil toplum ve meslek kuruluşları proje üretmeye, takibini yapmaya davet ettiğini belirten Vali Hasan Şıldak, "Burdur’da 2019 yılını proje üretim yılı olarak yaşayalım yaşatalım diye de bir çağrıda bulunmuştuk. Bu yöndeki faaliyetler hızla devam ediyor. Sonuçlarını alıyoruz. Bunları hep beraber yıl içerisinde almaya devam edeceğiz" diye konuştu.
Vali Şıldak ve beraberindekiler daha sonra açılışını yaptıkları sınıfı gezdi ve öğretmenlerden bilgi aldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Burdur haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Burdur ilinden Burdur'da 'Geleceğin Sınıfı' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Şubat 2019 tarihinde saat 11 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Burdur'da 'Geleceğin Sınıfı' projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı