BURDUR HABERLERİBUCAK HABERLERİ

Bucak'ta Yerli Malı Haftası kutlandı

DHA
20.12.2019 - 14:23 |Son Güncelleme :
DHA

 

Halim AKCA/BUCAK, (DHA) -BUCAK Zübeyde Hanım Anaokulunda, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlandı.

Etkinliğine Kaymakam Erol Tanrıkulu, resmi dairelerin amir ve müdürleri yansıra minikler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın sonra minikler Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yetiştiren ürünleri tanıttı, şiirler okudu. Bölgelerin yöresel elbiselerini giyen minikler, evlerinden getirdikleri yiyeceklerle Yerli Malı Haftası'nı kutladı.

Kaymakam Erol Tanrıkulu yaptığı konuşmada, insanoğlunun ister çocuk ister yetişkin olsun her yaşta kolay yaşamak istediğini söyledi. Kaymakam Tanrıkulu, "Dünyada teknolojiyi üreten, satan ve kullanan ülkelere bakıldığı zaman gelir düzeyi yüksek ülkeler olduğunu görüyoruz. Teknolojinin gerisinde kalan ülkeler ya az gelişmiş ya gelişmekte ve gelişmemiş ülkelerdir. Burada sorulması gereken soru teknolojiyi üreten kim? Teknolojiyi üreten, kullanan ve satan kim? Teknolojiye sahip olmak, üreten bir ülke olmak istiyorsak, bunun okullarda verdiğimiz eğitimlerle oluşmaktadır" dedi.

Kaymakam Tanrıkulu, "Küçüklerin hayal dünyası son derce geniş, maalesef çocuklarımızı yetiştirirken kendi dar kalıplarımızla çocuklarımızın hayal dünyalarının önüne geçmiş oluyoruz, hayal dediğimiz şey gerçekleşmemiş gerçeğin kendisidir. İşte eğitimde çocuklarımıza küçük yaştan itibaren söz hakkı vermek, onların fikirlerini dinlemek, onların hayallerini gerçeğe dönüşmesini gerçekleştirmek bunu desteklemek son derece önemlidir" dedi.

Kaymakam Tanrıkulu'nun konuşmalarından sonra miniklere tasarruf amacıyla kumbara dağıtıldı.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bucak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bucak ilinden Bucak'ta Yerli Malı Haftası kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Aralık 2019 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bucak'ta Yerli Malı Haftası kutlandı haberi güncellenecektir.

BURDUR NAMAZ VAKİTLERİ

28 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:36
 • Güneş
  08:00
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:00
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:42
Sayfa Başı