BOLU HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bolu'da 2018 il istihdam toplantısı yapıldı

DHA
26.10.2018 - 12:08Son Güncelleme :
DHA

Murat KÜÇÜK/BOLU,(DHA)- BOLU'da, 2018 yılı İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 4'üncü olağan toplantısı Bolu Valisi Aydın Baruş başkanlığında yapıldı. Toplantıda 4 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.
Valilik Abant Toplantı salonunda yapılan toplantıya Bolu Valisi Aydın Baruş, Vali Yardımcısı Çağlayan Kaya, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Bolu Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsmail Yalçın ile İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Bolu Valisi Aydın Baruş, 2018 yılının 4'üncü İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısının Bolu'ya hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu Müdürü İsmail Yalçın tarafından gündem maddeleri okundu. Toplantıda, İstihdam Politikasına yönelik olarak, Cumhurbaşkanlığı'nın 100 günlük eylem planı kapsamında, kadın istihdamının artırılmasına yönelik hayata geçirilen 'İş'te Anne Projesi' hakkında kurul üyelerinin bilgilendirilmesi, üniversite-yüksekokul mezunu gençlerin işgücü piyasasına entegreleri için oluşturulan 'İşe İlk Adım Projesi' hakkında kurul üyelerinin bilgilendirilmesi, ile Mesleki Eğitim Politikalarına Yönelik olarak da, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce bazı okullarda yeni dal-branş açılması veya kapatılması ile ilgili tekliflerin değerlendirilmesi maddeleri görüşülürken, toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.
 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bolu'da 2018 il istihdam toplantısı yapıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı