BİLECİK HABERLERİ BOZÖYÜK HABERLERİ

Bozüyük'te fırınlara ramazan denetimi

DHA
11.05.2019 - 12:08Son Güncelleme :
DHA

Fatma SAVAŞ İNAL/BOZÜYÜK(Bilecik),(DHA)- BOZÜYÜK Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü ekipleri ekmek ve unlu mamulleri imalatı yapan işletmeleri denetledi.
İlçe genelinde 6502 sayılı Tüketicinin Korunması hakkına kanun çerçevesinde fiyat ve gramaj denetlemeleri yapan ekipler, çalışmalarını Ramazan ayı boyunca sürdürecek. Denetimlerde genel temizlik, fiyat tarifesi, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, sağlık muayene portör kağıtları ve kişisel temizlik kuralları denetlenirken pişmiş ekmeklerde ve pidelerde gramaj kontrolü yapıldı. İşletmelere gramaj ve fiyat tarifelerinin vatandaşlarca görülebilecek şekilde asılması konusunda gerekli bilgilendirmeler yapıldı. Öte yandan, denetimlerde eksikleri tespit edilen bazı iş yerlerine eksiklerini tamamlamaları amacı ile süre verildiği bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bozöyük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bozöyük ilinden Bozüyük'te fırınlara ramazan denetimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2019 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bozüyük'te fırınlara ramazan denetimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı