BATMAN HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Batman'da 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği

DHA
06.02.2019 - 15:29Son Güncelleme :
DHA

BATMAN, (DHA)- BATMAN'daki Turgut Özal Bulvarı'nda İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı ve bugün 81 ilde uygulanan 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği düzenlendi.
İçişleri Bakanlığı'nın başlattığı ve bugün 81 ilde uygulanan ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ uygulaması Batman’da da gerçekleşti. Batman Valisi Hulusi Şahin, yaya etkinliğinde karşıdan karşıya geçti. Vali Hulusi Şahin, araçların yayalara yol vermesi gerektiğini belirterek, "Özelikle okul bölgelerinde sürücülerin durup çocuklarımıza yol vermesi gerekiyor. Bu medeni dünyanın uyguladığı bizimde mevzuatımızda olan bir uygulamadır. Bugüne kadar bu uygulanamıyordu ama bundan sonra bu kampanyaya beraber artık yaya geçitleri yayaların olacak. Sürücülerimizin de bu konuda bilinçlenmesini tavsiye ediyorum. Bundan sonra hem cezai işlem uygulamaktan geri durmayacağız. Aynı zamanda da fahri trafik denetimcileri okul önlerinde takip edecek" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Merkez haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Merkez ilinden Batman'da 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Şubat 2019 tarihinde saat 15 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman'da 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı