BATMAN HABERLERİ

Batman'daki Şeyh Bağdu'yu anma etkinliğinde 5 bin kişi yer sofrasında buluştu 

DHA
30.01.2019 - 17:26Son Güncelleme :
DHA

Arif ARSLAN-Reşat YİĞİZ/BEŞİRİ(Batman),(DHA)- BATMAN’ın Beşiri ilçesinde bağlı Örmegöze Köyü'ndeki Zilan Türbesi'nde Şeyh Süleyman Bağdu'yu anmak için gelen 5 bin kişi yer sofrasında buluştu.  
İlçeye bağlı Örmegöze köyünde Şeyh Süleyman Bağdu'yu 13'üncü anma ve aş dökme etkinliği Türkiye'nin birçok kentinden yaklaşık 5 bin ziyaretçiyi buluşturdu. Anma programına katılanlar için Şeyh Süleyman Bağdu'nun oğlu Şeyh Selman Bağdu tarafından yer sofrası kuruldu. Babasının ölümünün ardından düzenledikleri 'Kardeşlik yer sofrası' etkinliğinin gelenekse hale geldiğini anlatan Bağdu, "Merhum babamın anma etkinliğinde gelenekselleştirdiğimiz ‘Kardeşlik yer sofrasında’ sevenlerimizle yemekte bir araya geldik. Güzel hava sayesinde bu yıl beklenilenin üzerinde bir katılım oldu. Anma ve aş dökme törenine katılanlara teşekkür ediyoruz" dedi. 
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Batman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Batman ilinden Batman'daki Şeyh Bağdu'yu anma etkinliğinde 5 bin kişi yer sofrasında buluştu  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ocak 2019 tarihinde saat 17 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Batman'daki Şeyh Bağdu'yu anma etkinliğinde 5 bin kişi yer sofrasında buluştu  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı