BALIKESİR HABERLERİMANYAS HABERLERİ

Manyas’ta üreticinin yem ihtiyacı için silaj paketleme makinesi alındı

DHA
25.10.2019 - 18:15 |Son Güncelleme :
DHA

Süleyman ÖZAYDIN/MANYAS (Balıkesir) (DHA) – BALIKESİR’in Manyas ilçesi Süt Üreticileri Birliği, hayvan üreticilerinin yem ihtiyaçlarını karşılamak için silaj paketleme makinesi ve üzerinde iş makinesi bulunan traktör satın aldı.

Manyas Süt Üreticileir Birliği, hayvan üreticilerinin yem ihtiyacına cevap vermek için silaj paketleme makinesi ile üzerinde iş makinesi bulunan traktör aldı. Geçici olarak Haydar Mahallesi'nde bulunan pancar alım kantarının bulunduğu yerde silaj paketlemeye başlayan silaj makinesi, ilçedeki hayvan üreticilerinin de en büyük ihtiyaçlarından birini karşılayacak.

Saatte 55 adet silaj paketleyen makineye ek olarak bir de iş makinesi bulunan traktör alan Süt Üreticileri Birliği başkanı Fevzi Karakaş, bir milyon liralık bir yatırım gerçeklmeştirdiklerini belirtti. Amaçlarının çok az bir karla hayvan üreticisinin silaj ihtiyacını karşılamak olduğunu vurgulayan Karakaş “ Çiftçimizden satın alacağımız silajı paketleyip, depolayacağız ve akabinde silaj ihtiyacı olan hayvan üreticilerimize bunu satacağız, bedelini de üreticimizin süt alacağından tahsil edeceğiz. Malum silaj süt verimi için çok önemli. Süt verimliliğinin devamını sağlayabilmek adına üreticimize birlik olarak bu hizmeti veriyoruz. Kendi öz kaynaklarımız ile bunu karşılayacağız, hayvan üreticimize hizmetlerimiz birlik olanakları ölçüsünde devam edecektir” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manyas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manyas ilinden Manyas’ta üreticinin yem ihtiyacı için silaj paketleme makinesi alındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2019 tarihinde saat 18 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manyas’ta üreticinin yem ihtiyacı için silaj paketleme makinesi alındı haberi güncellenecektir.

BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ

21 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:52
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı