ANTALYA HABERLERİ

Uzman hekim doğal çözüm

Salim UZUN/HÜRRİYET
02.12.2018 - 10:51 |Son Güncelleme :

Antalya’nın büyük sağlık kuruluşlarından Kepez Devlet Hastanesi obezite, uykusuzluk, kronik ağrı şikâyeti olan veya sigarayı bırakmak isteyenler geniş bir tedavi yaklaşımıyla hizmet veriyor.

Salim UZUN/HÜRRİYET

TAMAMLAYICI TIP

ANTALYA Kepez Devlet Hastanesi’nde yürütülen geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına obezite, uykusuzluk, kronik ağrı şikâyeti olan veya sigarayı bırakmak isteyenler başvurmaya başladı. Akupunktur, hacamat, hipnoz ve sülük tedavisi servislerinde 3 ayda 500’ün üzerinde işlem gerçekleştirildi.

Hastane bünyesinde yürütülen çalışmalar hakkında Hürriyet’e bilgi veren Başhekim Ramazan Gürkan, “Pozitif bilimlerin yanı sıra geleneksel ve tamamlayıcı tıbbı da başarıyla uyguluyoruz. Servislerimize inanılmaz bir ilgi var. Birçok rahatsızlıkla ilgili başarılı sonuçlar da alıyoruz. Amacımız ilaç kullanımını azaltıp geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının uzman kişiler tarafından yapılması” dedi.

TEK KULLANIMLIK SÜLÜK

Son günlerde sülük tedavisine yönelik çok yoğun bir ilgilinin olduğunu vurgulayan Gürkan, “Sülükleri Bakanlığımızın yaptığı ihaleler sonucunda temin ediyoruz. Tedavi sırasında kullanılan sülükler derhal imha ediliyor. Yani sülüklerin her biri son derece steril. Bu konuya özel bir önem gösteriyoruz. Bu konuda hastalarımız da bilgilendiriliyor” diye konuştu.

HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ

Servislerde görev yapan hekimlerin sertifikalı olduğunu belirten Gürkan, şöyle devam etti: “Bu tedaviler daha önce merdiven altı merkezlerde yapılıyordu. Şimdi ise devlet gözetiminde hijyenik ortamlarda uzman hekimlerimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Tedavi başarısı arttıkça hasta sayımız da artıyor. Tabi bu faaliyetleri pozitif bilim ışığında yaptığımız çalışmalardan ayrı tutuyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Uzman hekim doğal çözüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Aralık 2018 tarihinde saat 10 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uzman hekim doğal çözüm haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:29
 • Güneş
  07:55
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı