ANTALYA HABERLERİ

Turizmde önemli bir dönüşüm

Salim UZUN/HÜRRİYET
10.07.2018 - 11:14Son Güncelleme :

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, hazine arazisi üzerinde oteli bulunan yatırımcıya tanınan oda satma hakkının yabancı yatırımcı artışı ile nitelikli finansman imkânı yaratacağını söyledi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

TURİZM Tesislerinin Belgelendirilmesi ve Niteliklerine İlişkin Yönetmelik’te yapılan değişiklikle hazine arazisi üzerinde oteli bulunan yatırımcıya tanınan oda satma hakkını değerlendiren Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Başkanı Oya Narin, dünyada uzun süredir uygulanan sistemin Türkiye’de ciddi bir dönüşümü beraberinde getireceğini söyledi

DÜNYA UYGULUYORDU

Türkiye’yi ziyaret eden turistin “serviced apartment” mantığıyla otellerden kendilerine oda satmalarını talep ettiğini söyleyen Narin, “Dünyada neredeyse Türkiye hariç her destinasyonda çeşitli şekillerde uygulanan bu modelin Türkiye’de uygulanabilir hale gelmesiyle turizmde önemli bir dönüşüm sağlanacak” dedi.

Turizmde önemli bir dönüşüm

TURİST DEĞİŞECEK

Yeni uygulamanın yabancı yatırımcı artışı ile nitelikli finansman imkânı yaratacağını vurgulayan Narin, şöyle dedi: “Kamu gelirlerine katkı sağlandığı gibi turist profilinde farklılaşma ve nitelik artışı sağlanacak. Ayrıca mevcut kapasiteyi pazarlama gücünün artacak, tesislerin atıl kapasitesi kullanılır hale gelecek.”

HÂSILA ARTIŞI ÖNEMLİ

“Tesislerimiz 12 ay açık kalabilir hale gelecek, istihdam daha uzun süre muhafaza edilebilecek. Nitelikli turistin daha uzun süreli kalmasına bağlı olarak destinasyonların düzeyi yükselecek. Otellerin yatırım harcamalarının ve sezonlarının uzamasıyla işletme harcamalarının geri bağlantılı oldukları sektörlerde yarattığı hâsıla artışı da önemli.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Turizmde önemli bir dönüşüm hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2018 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Turizmde önemli bir dönüşüm haberi güncellenecektir.ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Ağustos 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:39
 • Guneş
  06:08
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:51
 • Akşam
  19:56
 • Yatsı
  21:18
Sayfa Başı