ANTALYA HABERLERİ

TATİL MERKEZLERİ KIŞA RAĞMEN CANLI

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
08.01.2019 - 10:13Son Güncelleme :

Birçok bölgede kış koşulları hakim olmuşken tatilciler, yine Olimpos Adrasan ve Çıralı sahillerini tercih ediyor. Ancak Olimpos’taki moloz yığınları doğal güzellikleri gölgeliyor.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

TÜRKİYE’nin birçok bölgesi kara kışa teslim olurken Antalya’nın popüler turizm merkezlerinde yazdan kalma günler yaşanıyor. Güneşli havayı fırsat bilen yerli ve yabancı turistler Olimpos, Adrasan ve Çıralı plajlarında denize girerek güneşlenmenin keyfini çıkarıyor. Güneşin yüzünü gösterdiği Antalya’da sahili dolduran tatilcilerin bazıları çakılların üzerine uzanıp kitap okuyor. Bazıları kendilerini mavi sulara atarak kışın soğuk iklimine rağmen yüzüyor. Bazıları da sahil kenarında yürüyüş ve spor yapıyor. 

TATİL MERKEZLERİ KIŞA RAĞMEN CANLI
OLİMPOS’TA MOLOZ YIĞINLARI

Kış sezonuna rağmen canlılığın sürdüğü Olimpos Antik Kenti’ne dökülen moloz yığınları yerli ve yabancı ziyaretçilerin dikkatini çekiyor. Nekropol Kilisesi, Piskoposluk Sarayı, Lykiarkh Mezarı, Liman anıt mezarları, vaftizhane ve tapınağın bulunduğu arkeolojik sit alanında moloz yığınları ve derme çatma tel örgülerin sebep olduğu bakımsız görüntünün ortadan kaldırılmasını isteyen turizm işletmecileri, yılın her döneminde turist ağırlayan bölgeye yaklaşımın turizmi destekler nitelikte olması gerektiğini vurguluyor.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden TATİL MERKEZLERİ KIŞA RAĞMEN CANLI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ocak 2019 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TATİL MERKEZLERİ KIŞA RAĞMEN CANLI haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı