ANTALYA HABERLERİ

PERGE VE SALDA’YA İPTAL

Ceren DENİZ/HÜRRİYET
14.09.2019 - 10:29 |Son Güncelleme :

Perge’de planlanan Kongre ve Fuar Merkezi ile Salda Gölü Turizm Merkezi kararları iptal edildi. Demre, Kemerağzı-Kundu, Kuzey Antalya, Alanya’da Baltepe, Mahmutlar ve Okurcalar turizm merkezlerinin de sınırları değiştirildi.

Ceren DENİZ/HÜRRİYET

ANTALYA’da Perge Antik Kenti sınırları içinde Perge Kongre ve Fuar Merkezi adıyla planlanan turizm bölgesi ile Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü Turizm Bölgesi planları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla iptal edildi. Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararında Perge ve Salda gölündeki iptallerin yanı sıra Alanya’da Baltepe, Mahmutlar-Gökçebelen, Okurcalar-Ortaören turizm merkezlerinin sınırları değiştirildi.

PERGE VE SALDA’YA İPTAL
SINIRLAR YENİDEN BELİRLENDİ

Cumhurbaşkanlığı’nın 1532 sayılı kararında Antalya’nın Demre ve Kemerağzı-Kundu Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim bölgeleri ile Kuzey Antalya Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi’nin sınırları da yeniden belirlendi.

TEMALI PARK YAPILACAKTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından iptal edilen Perge Kongre ve Fuar Merkezi’nin 25 binlik ve 5 binlik nazım imar planları 2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlattırılmış ve 2018 yılında onaylanmıştı. Turizm merkezi olarak planlanan alanda ‘orta yoğunlukta gelişme konut alanı’, ticari alanlar, temalı park ve fuar alanı ile toplu işyerlerinin yapılması amaçlanıyordu.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden PERGE VE SALDA’YA İPTAL hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2019 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça PERGE VE SALDA’YA İPTAL haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:46
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı