ANTALYA HABERLERİ

Okulda şiddet bahçede tehdit

Salim UZUN/HÜRRİYET
27.05.2018 - 09:10Son Güncelleme :

Antalya’da görev yapan 19 yıllık öğretmen Ali Y., ders düzenini bozduğu için uyardığı öğrencisinin ailesi tarafından ölümle tehdit edildiğini belirterek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Salim UZUN/HÜRRİYET

Antalya’nın Kepez İlçesi Mobil Ortaokulu’nda görsel sanatlar öğretmeni olarak görev yapan Ali Y., ders düzenini bozduğu için uyardığı 6’ncı sınıf öğrencisi A.G.’nin ailesi tarafından ölümle tehdit edildiğini vurgulayarak Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Mağdur öğretmen ayrıca görev yerinin değiştirilmesini istedi

YOL KESTİLER

Savcılığa sunduğu dilekçesinde olayın 22 Mayıs tarihinde yaşandığını anlatan Ali Y., şöyle dedi: “Okul bittikten sonra otomobilime binip hareket ettim. Okul çıkış kapısında yirmi yaşlarında iki motosikletli genç arabamın önünü keserek, ‘Senin işin bitti, kardeşime yaptıklarının cezasını ödeyeceksin’ diye tehdit etti.”

ÖĞRENCİLER UYARDI

“Ertesi gün okuluma geldiğimde bazı öğrencilerim, ‘Öğretmenim, sizi döveceklermiş’ dikkat edin diye uyarıda bulundu. Aynı gün Okul Müdürü beni odasına çağırdı. Müdür odasında öğrenci velisi S.G. bana hakaret ederek, oğluna kötü davrandığımı, bana o okulda öğretmenlik yaptırmayacağını söyleyerek ‘Seni öldürürüm, boğarım. Ayağını denk al’ diye tehdit etti.”

ÖRETMENLER KORUDU

Tartışma sırasında kendisine fiziki saldırıda bulunulduğunu anlatan öğretmen Ali Y., “Odadaki meslektaşlarım kadını tutarak engellemeye çalıştı. Bir süre sonra son derse giremeyeceğimi, psikolojik olarak iyi olmadığım gerekçesi ile mazeret izni aldım. Okuldan çıkarken güvenlik görevlisi de bana eşlik etti” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Okulda şiddet bahçede tehdit hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mayıs 2018 tarihinde saat 09 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Okulda şiddet bahçede tehdit haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı