ANTALYA HABERLERİ

Muratpaşa'dan tescilli başarı

DHA
16.12.2019 - 12:48 |Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü'nün (TSE) kalite yönetim sistemi incelemesinden başarıyla geçti. İnceleme sonucunda belediyenin sahip olduğu TS ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, 1 yıl daha geçerliliğini koruyacak.

Muratpaşa Belediyesi'nin sahip olduğu TS ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesi birinci gözetim tetkiki 12 -13 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. TSE Antalya Bölge Müdürlüğü'nden Baştetkik Görevlisi Sevgi Kocabaş, tetkik görevlileri Oğuz Ünlü, Cemalettin Karakuş ve Yasemin Öztürk, Muratpaşa Belediyesi birimlerinde süreç yönetimine ilişkin, üretim ve hizmet sunumu, izleme, ölçme, analiz ve değerlendirme denetimi yaptı.

Denetim sonuçları Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, başkan yardımcıları Ferruh Tunç, Seyfi Ceyhan, Taylan Dikmen, Strateji Geliştirme Müdürü Bestami Özdemir'in katılımıyla gerçekleştirilen kapanış toplantısında değerlendirildi. Başarılı bir tetkik süreci geçirildiğini ifade eden Kocabaş, üst yöneticilerin yanı sıra, müdürlüklerde süreç yönetiminin uygulamasında gösterilen özen nedeniyle birim kalite sorumlularına da teşekkür etti. Kocabaş, inceleme sonuçlarına göre, Muratpaşa Belediyesi'nin TS ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'nin bir yıl daha geçerliliğini koruyacağını belirtti.

Başkan Uysal ise yaptığı kısa değerlendirmede, Muratpaşa Belediyesi'nde tüm süreçlerin ölçümlendiği, istendiği anda rapor haline getirebildiği bir yönetim sistemi oluşturduklarını söyledi. Muratpaşa Belediyesi'nin organizasyonel riskleri ve fırsatlarını bilen ve değerlendiren; çevre, iş sağlığı ve güvenliği veya iş sürekliliği gibi özellikle çoklu yönetim sistemleri kullanan, hizmet ve bilgi tabanlı faaliyet gösteren kuruluşlar için kullanıcı dostu olduğunu aktaran Başkan Uysal, bunun aynı zamanda TS ISO 9001:2015 öngörülen faydaları arasında olduğunu aktardı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Muratpaşa'dan tescilli başarı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Aralık 2019 tarihinde saat 12 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Muratpaşa'dan tescilli başarı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:37
 • Güneş
  08:01
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:15
 • Yatsı
  19:34
Sayfa Başı