ANTALYA HABERLERİ

MEYDANDA TURİST AVI

Salim UZUN/HÜRRİYET
16.03.2019 - 11:03Son Güncelleme :

Antalya Cumhuriyet Meydanı’nı mesken tutan sahte parfümcüler, 2-3 TL’lik ürünleri 20 Euro bedelle yabancı turistlere satmaya çalışıyor. Satıcılardan uzaklaşmaya çalışan turistler korkulu anlar yaşıyor.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA İl Emniyet Müdürlüğü ve zabıta ekiplerinin denetim ve ceza uygulamalarına karşın yasal boşlukları kullanan sahte parfümcüler, Cumhuriyet Meydanı’nı adeta istila etti. Turist gruplarının gelişini meydanın farklı noktalarında takip eden 10 kişilik ekip, sahte ürünleri 10-20 Euro’ya satmaya çalışıyor. Gözlerine kestirdikleri yabancı turistlerin peşine düşen parfümcüler, ellerindeki karton poşet ve çantalardan çıkardıkları sahte ürünleri satmaya çalışıyor. Dakikalarca süren ısrar karşısında meydandan hızla uzaklaşmaya çalışan turistlerin yaşadığı korku yüzlerine yansıyor.

MEYDANDA TURİST AVI

MEYDANI BÖLÜŞMÜŞLER

Sahte parfümcülerin özellikle Cumhuriyet Meydanı’nda toplandığını söyleyen bölge esnafı, “Satıcıların sayısı her geçen gün artıyor. Hatta meydanı kendi aralarında bölüştürmüşler. Buna rağmen zaman zaman aralarında rant kavgaları da yaşanıyor. Sadece turistler değil, biz de korkuyoruz” dedi.

MEYDANDA TURİST AVI

ADRESLERİ BİLE YOK

Denetimlerin aralıksız devam ettiğini söyleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Muharrem Kavurkacı, şunları söyledi: “Maalesef tek yapabildiğimiz şahısların elindeki maliyeti 2-3 TL’lik ürünlere el koymak ve para cezası kesmek. Ama bu şahısların belli bir adresi bile yok. O yüzden kesilen cezaların da bağlayıcılığı olmuyor.”

YENİ ÜRÜNLER DEPODA

“Şahıslara işlem yapıyoruz 1 gün sonra depolardan çıkardıkları yeni ürünlerle satışa devam ediyorlar. Bu kişilerin Türkiye imajına verdiği zararın da farkındayız. Bu yüzden mücadelemiz devam edecek. Yeni yasal düzenlemelerle bu tür kişilerin daha ağır yaptırımlara tabi tutulması gerekiyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden MEYDANDA TURİST AVI hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2019 tarihinde saat 11 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça MEYDANDA TURİST AVI haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2019, Salı
 • İmsak
  05:38
 • Güneş
  06:57
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:58
 • Akşam
  18:29
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı