ANTALYA HABERLERİ

KONKARDATOYU ‘TURİZM’ DURDURUR

Salim UZUN/HÜRRİYET
30.12.2018 - 11:26Son Güncelleme :

Türk ekonomisinde yaşanan dalgalanma sürecinin turizmdeki yükselişle aşılacağını vurgulayan TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, Germanyfans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Baraner, “Süreci kalıcı biçimde aşmanın tek yolu turizm” dedi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

TURİZM sezonunu rekorlarla kapatan sektör temsilcileri, yeni yıla yeni umutlarla giriyor. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu Başkanı Ferit Turgut, “Turizmle kazanılan öz kaynak ülkenin tüm kılcal damarlarını besliyor” diye konuştu.

2018 yılı ortasında başlayan ekonomik dalgalanmanın turizmle kontrol altına alınabileceğini savunan Turgut, “Turizm gelirlerinin artması ekonominin bütününe etki ediyor. Antalya’nın kazandığı para Ardahan’da yatırıma dönüşüyor. Evet, zor bir yıl geçirdik. Birçok firma konkordato kararı aldı. Bu süreci kalıcı biçimde aşmanın tek yolu turizm. Turizmde atılacak her doğru adım ekonomiye can suyu olacaktır” dedi.

BAŞARIMIZ ARTACAK

2019 için umutlu olduklarının altını çizen Turgut, şöyle devam etti: “Tüm veriler yeni yılın sektör açısından kazançlı olacağını gösteriyor. Yabancı kaynaklı anketler de bu süreci destekliyor. Tek beklentimiz ülkeler arası ilişkilerin belli düzeylerde tutulması. Komşularımızla ne kadar iyi geçinirsek turizm başarımız da o kadar artar.

ÖLÜM YATAĞINDAN KALKTIK

Özellikle Alman turizm pazarındaki hareketlere dikkat çeken Germanyfans Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Baraner de şu bilgileri aktardı: “Türkiye krizi fırsata çevirdi. 5 yıl ayağa kalkmaz denen turizmin geldiği nokta gerçekten inanılmaz. Biz ölüm yatağından kalkıp maraton koşmaya başladık. 43 yıllık turizmci olarak ilk kez böyle bir şey görüyorum.”

Baraner şöyle devam etti: “Hedef pazarlardan çok iyi haberler alıyoruz. Turizm Bakanımızın sektör içinden gelmesi bizi çok rahatlattı. Kaptan gemiyi doğru rotada götürüyor. O yüzden de muhteşem bir geri dönüş yaptık. Türk ekonomisi turizmle canlanacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KONKARDATOYU ‘TURİZM’ DURDURUR hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Aralık 2018 tarihinde saat 11 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KONKARDATOYU ‘TURİZM’ DURDURUR haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı