ANTALYA HABERLERİ

Komisyoncu direniyor

Salim UZUN/HÜRRİYET
27.10.2018 - 10:14Son Güncelleme :

Antalyalı yaş meyve ve sebze komisyoncuları, yeni hazırlanan ‘hal yasası’ taslağı ile ilgili Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la bir araya geldi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

 KOMİSYONCULAR DERNEĞİ BAŞKANI NEVZAT AKCAN: “BAKANI İKNA ETTİK”

SEBZE ve meyve ticaretinde stokçuluğun ve yüksek fiyat artışlarının önüne geçilebilmesi için gündeme taşınan hal düzenlemesiyle ilgili Ankara’ya çıkarma yapan Antalyalı yaş meyve ve sebze komisyoncuları, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’la bir araya geldi.

AK Parti Antalya milletvekilleri ve İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın da katıldığı görüşmenin detaylarını Hürriyet’e anlatan Antalya Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan, “Bakanımızı ikna ettik. Taslak yasa yeniden düzenlenecek” dedi.

VEKİLLER DESTEKLEDİ

Başkan Akcan, şöyle devam etti: “Sayın Bakanımız komisyonculuk sistemine biraz ön yargılı bakıyordu ancak biz bu ön yargıyı kırdık. Bu konuda Antalya milletvekillerimizin de büyük katkısı oldu. Görüşmenin sonunda düzenlemenin yeniden gözden geçirilmesi konusunda söz aldık.”

“Hatta bakanımız yeni yasa çalışmasında görev alan ekibin Antalya’ya gelerek yeniden inceleme yapması yönünde talimat verdi. Yakın zamanda bakanlık yetkililerini kentimizde ağırlayacağız, mevcut sistemle ilgili detaylı bilgi ve öneriler sunacağız.”

EL ELE VERMELİYİZ

Komisyonculuk sisteminin kooperatifleşmeyle birlikte sona ereceğini vurgulayan Akcan, “Biz kooperatifleşmeye de karşı değiliz. Bu sistem doğru işlemeye başladığında komisyonculuk sistemi doğal bir biçimde ortadan kalkacak zaten. Bizim tek amacımız üretici ile el ele vererek ticareti güçlendirmek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Komisyoncu direniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2018 tarihinde saat 10 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Komisyoncu direniyor haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı