ANTALYA HABERLERİ KAŞ HABERLERİ

Kaş'ın Bilim, Kültür ve Sanat İnsanları sergisi

DHA
27.10.2018 - 10:53Son Güncelleme :
DHA

 

Ahmet ACAR/KAŞ, (DHA) - ANTALYA'nın Kaş ilçesinde oturan fotoğraf sanatçısı Yıldız Kalkan'ın "Kaş'ın Bilim, Kültür ve Sanat İnsanları" adlı sergisi açıldı.

Kaş Cumhuriyet Meydanı'ndaki serginin açılışına Kaymakam Ulaş Akhan, Kaş Belediye Başkan vekili Aslı Veznecioğlu Kurtuldu, Kaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Evren, sanatçılar ve Kaşlılar katıldı.

Serginin açılışında bir konuşma yapan sanatçı Yıldız Kalkan, "Kaş'a ve Kaş turizmine katkı sağlamak için bu projeyi hazırladım. 29 fotoğraf, başta Patara, Xanthos, Patara Plajı, Kalkan, Kaş merkez olmak üzere Kaş'ın doğasını, tarihini yansıtan farklı mekanlarda çektim. 29 fotoğraf da Kaş'a hizmet eden yazar, müzisyen, ressam, gazeteci, heykeltıraş, besteci, bilim, sanat ve kültür insanını sanatseverlerle buluşturmak istedim. Her portrenin farklı bir öyküsü var. Fotoğraf, insan yaşamına dokunan bir sihirdir. İyiliğe, güzelliğe, doğruya ışık tutar. Yaşamın ta kendisidir" dedi.

Kaymakam Ulaş Akhan, "Bu sergide Kaş'ımızın yaşayan hazinelerini, tarihini, doğasını tanıma olanağı buluyoruz. Özelikle Kaş'ta yaşamını sürdüren, yurt dışından gelen sanatçılarımızın böyle bir kültürel etkileşimde bulunması toplumlar arası hoşgörü adına büyük bir katı ve zenginlik" diye konuştu.

Serginin açılışının ardından Kaşlı yerel sanatçılar Ali Ulutaş, Hasan Kalkan, Emre Dayıoğlu ve Doris Bierett birer konser verdi.

Yıldız Kalkan'ın sergisinde Kaş'ta yaşamını sürdüren, Kaşlı olan değişik bilim, kültür ve sanat insanın 29 portresi yer alıyor. Balerin Hülya Aksular, oyuncu Uğur Polat, galeri sahibi Rabia Çapa, yazar Buket Uzuner, Kaşlı yerel sanatçılar Emre Dayıoğlu, Ali Ulutaş, Hasan Kalkan, Leyla Cansız, Kaşlı gazeteciler Adem Aydın, İlhami Kocabıyık, avukat Salim Cengiz sergide portesi olanlardan bazıları. Sergideki portelerin 24'ünü fotoğraf sanatçısı Yıldız Kalkan, 5'ini de fotoğraf sanatçısı Curt Bidinger çekti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kaş haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kaş haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kaş'ın Bilim, Kültür ve Sanat İnsanları sergisi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı