ANTALYA HABERLERİ

Kansere yeni ışık

HABER MERKEZİ
20.09.2019 - 10:47 |Son Güncelleme :

Süleyman Demirel Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Erzurumlu, ‘Prostat Kanserinde Yeni Hücresel Bir Mekanizmanın Aydınlatılması’ alanında yaptığı doktora teziyle YÖK Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

HABER MERKEZİ

ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLÜ

SON dönemde yürütülen bilimsel çalışmalarla ön plana çıkan Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ), yeni bir başarının altına imza attı. SDÜ Eczacılık Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Yalçın Erzurumlu,‘Prostat Kanserinde Yeni Hücresel Bir Mekanizmanın Aydınlatılması’ alanında yaptığı doktora teziyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üstün Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

İKİ ÜNİVERSİTE ÇALIŞTI

Ödülünü Ankara’da düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Erzurumlu, başarının hikayesini Hürriyet’e anlattı. “Başarımızın arkasında ekip çalışması var” diyen Erzurumlu, “Tez çalışmasında Ege Üniversitesi’nden Prof. Dr. Petek Ballar hocamız da yer aldı. İki üniversitemizin rektörleri de çalışmayı her aşamada destekledi” dedi.

PARLAK SONUÇLAR

Bilimsel çalışmanın özünde prostat kanserine yönelik yeni değerlendirmelerin yer aldığını vurgulayan Erzurumlu, “Çalışmamız prostat kanserinin oluşumuna etki eden nedenleri, hormonların etkilerini detaylandırdı. Çalışmamıza önemli bilim dergileri de yer verdi. Elimizde gerçekten çok parlak sonuçlar var. Bunların hepsini yakın zamanda bilim dünyası ile paylaşacağız” dedi.

MİLLİ ÇALIŞMA

YÖK Üstün Başarı Ödülü’nü almanın kendileri için büyük bir gurur olduğunu söyleyen Erzurumlu, şöyle devam etti: “Bu tür çalışmaların yurtdışı desteği olmadan yapılamayacağı yönünde bir kanı var. Biz bu kanıyı ortadan kaldırdık. Çünkü bu kadar detaylı bir çalışmanın tamamı yerli ve milli. Bu anlamda örnek bir çalışma yürüttüğümüzü düşünüyorum.”

ANKARA’DA DESTEK İSTEDİK

Ödül töreninde büyük bir heyecan yaşadıklarını anlatan Erzurumlu, “Cumhurbaşkanımız bize son derece yakın davrandı. Kendisinden destek istediğimizi de aktardık. Rektörlük makamından aldığımız desteğin de artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Umarım çalışmamız bilim dünyası açısından yeni gelişmeleri ortaya koyar” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kansere yeni ışık hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2019 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kansere yeni ışık haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Ekim 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:46
 • Güneş
  07:06
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:49
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:32
Sayfa Başı