ANTALYA HABERLERİ

İTİBARIMIZI SANATLA KAZANACAĞIZ

Güldane AYRANCIOĞLU/ HÜRRİYET
06.08.2019 - 10:46Son Güncelleme :

Antalya’da asayiş olaylarıyla gündeme gelen Deniz Mahallesi’nde, kadın ve çocukların boş zamanlarını değerlendirecekleri sanat atölyesi kuruldu. Atölye kurucusu Naz Wiessner, sanatla mahalleye itibar kazandıracaklarını söyledi.

Güldane AYRANCIOĞLU/ HÜRRİYET

ANTALYA’da Deniz Mahallesi sakinleri, mahallenin adını sanatla ön plana çıkarmak için özel bir atölye projesi geliştirdi. Atölye kurucusu Naz Wiessner, bölgenin adının fuhuş ve hırsızlık gibi olaylarla duyulmasından rahatsız olduklarını, bu nedenle de mahallenin itibarını yeniden kazanmak için sanat atölyesini hayata geçirdiklerini söyledi. Atölyenin bu amaç için bir şans olduğunu belirten Wiessner, “Bu kötü itibarı asla bir kader olarak kabul etmiyoruz. Çünkü bu atölye ile birlikte çocuklar ve kadınlar hem boş vakitlerini kaliteli zamana dönüştürdüler hem de birbirleriyle grup çalışması yaparak mahallede kendilerine yeni bir alan kurabildiler” dedi.

İTİBARIMIZI SANATLA KAZANACAĞIZ

OKUL BİZİM SINIRIMIZ

Bahçelievler Mahallesi ile komşu olmalarına rağmen aralarında çok büyük bir maddi ve kültürel fark olduğunu da belirten Wiessner, “Mahallemiz lokasyon olarak çok iyi durumda. Bahçelievler ile aramızda sadece bir okul sınırımız bulunuyor. Fakat buna rağmen Bahçelievler sakinleri buradan geçmemek için yollarını değiştiriyor. Bu, çocuklarımızın kötü ve ötekileştirilmiş hissetmesine sebep oluyor. Biz bunu kabul etmiyoruz ve bu anlayışı yıkacağız. Sanat atölyemize Bahçelievler Mahallesi’nin çocukları da gelebilir ve bu kültür farkını eritebiliriz” diye konuştu.

İTİBARIMIZI SANATLA KAZANACAĞIZ

ANNELER ROL MODEL OLACAK

Wiessner, kurdukları sanat atölyesinde taş boyama, heykel ve resim yapımı gibi birçok sanat dalını çocuklara ve kadınlara öğrettiklerini anlattı. Çocuğun annesi ile zaman geçirerek bir rol model oluşturması gerektiğini belirten Wiessner, sözlerine şöyle devam etti: “Çocuk içeride resim yaparken, annesi de onu atölyede yalnız bırakmıyor ve el işleri yaparak aslında ona örnek oluyor. Şu an dernekleşme sürecindeyiz. Çalışmalarımıza sadece sanat ile devam etmeyeceğiz. Atölye üyeleri, Eğitim-Sen ile anlaşma sağladı. Buradan gelecek emekli öğretmenlerimiz eylül ayında çocuklarımızın genel kültür alanındaki derslerine de katkı sağlayacak.”

Avşin: Atölyemizin her detayını birlikte yaptık, küçük olmasına rağmen çok fazla eğleniyoruz.

Mert: Her gün buraya gelmekten dolayı çok mutluyum, annem ile beraber haftanın beş günü buradayız, atölyeyi çok seviyoruz.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İTİBARIMIZI SANATLA KAZANACAĞIZ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2019 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İTİBARIMIZI SANATLA KAZANACAĞIZ haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ağustos 2019, Çarşamba
 • İmsak
  04:45
 • Güneş
  06:12
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  16:48
 • Akşam
  19:50
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı