ANTALYA HABERLERİ

İHRACATÇILARDAN İSRAİL RESTİ

Salim UZUN/HÜRRİYET
17.05.2018 - 11:48Son Güncelleme :

İSRAİL Tarım Bakanı Uri Ariel’in, “Türkiye’den yapılan tarım ürünleri ithalatını dondurduk” açıklamasının ardından Hürriyet’e konuşan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Hakkı Bahar, İnsanlık ölürse zaten ticaret de olmaz. Ticaret geri gelir ama can gelmiyor” dedi.

Salim UZUN/HÜRRİYET

TÜRKİYE'nin İsrail’e yönelik toplam yaş sebze-meyve ihracatının 16 milyon dolar olduğunu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) olarak da İsrail’e 3.3 milyon dolarlık ihracat yaptıklarını kaydeden Hakkı Bahar, “İsrail Tarım Bakanı çıkıp açıklama yapıyor. Bizden ürün almayacaklarmış. Sebebi ne? Politik. Bizim işimiz siyaset değil, ticaret. Ama ticarette yapsak önce insanız” dedi.

İHRACATÇILARDAN İSRAİL RESTİ
ÖLDÜRMEYİN YETER
Türkiye ile İsrail arasında ticari problem yaşanmasına gerek olmadığını kaydeden Bahar, şöyle dedi: “Günahsız insanları katlediyorsunuz sonra işe ticareti sokuyorsunuz. İsrailli yöneticiler yaş sebze ve meyveden önce öldürdükleri insanların hayatlarını düşünsün. İnsanları ve bebekleri öldürmezse aramızda problem çıkmaz. Ticaret geri gelir ama can gelmiyor.” 

İHRACATÇILARDAN İSRAİL RESTİ

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden İHRACATÇILARDAN İSRAİL RESTİ hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Mayıs 2018 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İHRACATÇILARDAN İSRAİL RESTİ haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı