ANTALYA HABERLERİ

HAYVAN BORSASI BAYRAMA YETİŞECEK

Salim UZUN/HÜRRİYET
12.05.2018 - 09:45 |Son Güncelleme :

Antalya’nın yıllardır konuştuğu ‘Canlı Hayvan Borsası Projesi’nde son aşamaya gelindi. Milyonluk tesis, Büyükşehir ve ATB ortaklığında Döşemealtı İlçesi’ndeki 35 bin metrekarelik alanda kuruluyor.

Salim UZUN/HÜRRİYET

ANTALYA’nın Döşemealtı İlçesi Kömürcüler Mahallesi’nde bulunan 35 bin metrekarelik alanda inşa edilmesi planlanan Canlı Hayvan Borsası ile ilgili son aşamaya gelindi. Kent ekonomisine büyük katkı sunacak olan projenin detaylarını Hürriyet’le paylaşan Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, projeye ilişkin finansal güncellemelerden hemen sonra temelin atılacağını vurguladı.

HAYVAN BORSASI BAYRAMA YETİŞECEK

EKONOMİ BÜYÜYECEK

Projenin çok uzun süredir gündemde olduğunu hatırlatan Çandır, “Artık son aşamaya gelindi. Bu proje kent ekonomisinin gelişimine çok büyük katkı sunacak. Sürecin hızlanmasında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de çok büyük katkıları oldu. İnşallah önümüzdeki günlerde temel atacağız. Tesisimiz 288 büyükbaş ve 864 küçükbaş olmak üzere toplam bin 152 hayvan kapasiteli olacak” diye konuştu.

ÜCRETSİZ KESİM HİZMETİ

Projenin Kurban Bayramı’na yetiştirileceğini kaydeden Antalya Kasaplar Odası Başkanı, ANET A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Osman Yardımcı, “Bu çalışma Antalya’nın kent kalitesini artıracak. Sokak başlarında, caddelerde hayvan satışı yapılmayacak. Adaklık kurbanların tamamını bu alana taşıyacağız. Ayrıca tesise özel araçlar konacak ve bu araçlarla kesilecek hayvanlar mezbahaya taşınacak. Üstelik kesim de ücretsiz olacak” dedi.

HAYVAN BORSASI BAYRAMA YETİŞECEK

VİZYON İÇİN ÖNEMLİ

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in özel talimatı olduğunu kaydeden Genel Sekreter Birol Ekici, şöyle dedi: “İhalemiz tamamlandıktan sonra hızla inşaat başlanacak. Sektör temsilcileri bizden neyi istiyorsa onu yapacağız. Kent vizyonu, ekonomisi için önemli bir proje. El birliğiyle bu projeyi ayağa kaldırıyoruz.”

TESİSTE NELER OLACAK?

Kömürcüler Hayvan Borsası Kompleksi’ndeki idari bina kısmı, 800 metrekare kapalı alanda inşa edilecek. İçerisinde 4 adet idari ofis, laboratuvar, veteriner odası, vezneler, banka ve benzeri kurumlar için ayrılmış galeri, satışa arz olan hayvanların cins, adet ve fiyat bilgilerinin anlık olarak yansıtılacağı bilgi ekranı ile kafeterya yer alacak. Alanda güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi ve yangın önleme sistemi de kurulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden HAYVAN BORSASI BAYRAMA YETİŞECEK hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Mayıs 2018 tarihinde saat 09 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça HAYVAN BORSASI BAYRAMA YETİŞECEK haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

23 Kasım 2019, Cumartesi
 • İmsak
  06:12
 • Güneş
  07:35
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı